Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Motocyklista uciekał przed policją

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec naszego powiatu, który został zatrzymany przez patrol drogówki za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego podczas jazdy na motocyklu. Młody motocyklista stracił prawo jazdy i odpowie za popełnione wykroczenia drogowe przed sądem.

18 kwietnia br. patrol z Wydziału Ruchu Drogowego pełnił służbę na terenie gminy Strzałkowo. Podczas przejazdu przez Strzałkowo uwagę policjantów zwrócił motocyklista, który na widok radiowozu zaczął szybko się oddalać. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kierowcę kontroli i sprawdzić, co było przyczyną jego ucieczki. Kierujący jednośladem starał się zgubić jadących za nim mundurowych przejeżdżając przez parking i klucząc po ulicach miejscowości. Podczas bardzo szybkiej jazdy złamał wiele przepisów. Wyjeżdżając z parkingu zajechał drogę pieszemu, który szedł chodnikiem i musiał odskoczyć, aby nie zostać najechanym przez motocykl. Motocyklista jadąc dalej wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu, nie zastosował się do znaku STOP. Kiedy został zatrzymany okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania motocyklem, którym się poruszał. Sprawą nieodpowiedzialnego 19-latka zajmie się sąd, gdyż policjanci zatrzymali prawo jazdy, jakie posiadał i sporządzą wniosek o ukaranie wraz z  dokumentacją jego”wyczynów”.

FOTO: Archiwum

3 odpowiedzi

  1. co mu mogą zrobić ? bardzo wielu delikwentów jeździ bez prawa jazdy (znanych policji,bo notorycznie płacą mandaty),bez ważnych badań technicznych i opłaconego OC i śmieją się w nos policji – a oni jeżdżą nadal ,czyli ciche przyzwolenie policji na taki proceder

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *