Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Motywacja kluczem do sukcesu

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Słupcy wzięli udział w warsztatach z zakresu motywacji i autoprezentacji. Zajęcia poprowadził Marcin Nowak- pośrednik pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Słupcy.

Na początek prowadzący przedstawił założenia projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, który realizowany jest przez PPP w Słupcy. W jego ramach zainteresowani mogą skorzystać z pomocy w poszukiwaniu pracy m.in. w postaci spotkań warsztatowych, indywidualnych porad, a także ofert pracy stałych, dorywczych, czy sezonowych. Co ważne, wszystkie formy wsparcia dla uczestników projektu świadczone są bezpłatnie. Pośrednik pracy przedstawił również założenia projektu „Gwarancja dla Młodzieży”, który niebawem będzie realizowany w środowisku lokalnym powiatu słupeckiego.

W dalszej części spotkania prowadzący wraz z wolontariuszem biorącym udział w projekcie „Wolontariat w OHP” przeprowadzili dla młodzieży warsztaty z zakresu motywacji i autoprezentacji. Uczniowie mogli m.in. bezpośrednio doświadczyć w jaki sposób należy motywować się i walczyć ze stresem, aby pozytywnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej przed pracodawcą oraz jak najlepiej zaprezentować swoją osobę. W związku z tym zostały zastosowane ciekawe metody i techniki pracy w grupie jak i wystąpień przed grupą. Wolontariuszka Natalia prowadząc zajęcia z autoprezentacji angażując młodzież do wystąpień publicznych przed grupą, omawiała w trakcie ćwiczeń na czym polega autoprezentacja, na co należy zwracać uwagę przygotowując się do rozmowy, oraz jak zachować się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Uczniowie na koniec zajęć otrzymali również odpowiednie materiały szkoleniowe, które pomogą im utrwalić przedstawione metody i techniki. W zajęciach wzięła udział młodzież gimnazjalna, oraz o kierunku zawodowym.

Źródło: PPP w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *