Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Mundial na dużym ekranie

Za kilka dni początek wielkiego piłkarskiego święta. Dla wszystkich fanów futbolu Miejski Dom Kultury w Słupcy przygotował nie lada niespodziankę. Na dużym ekranie kina Sokolnia obejrzeć będzie można mecze rozgrywane na mundialu w Brazylii.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to jedna z największych i najważniejszych sportowych imprez na świecie. Dla przykładu- jak wynika z wyliczeń FIFA- poprzedni mundial, który odbył się w RPA, obejrzało blisko 3,2 miliarda telewidzów. Tym razem zainteresowanie może być jeszcze większe, ponieważ turniej rozegrany zostanie w Brazylii czyli w kraju, który wszystkim chyba najbardziej kojarzy się z futbolem.
Tym, którzy piłkarskich zmagań nie będą mogli śledzić na żywo, pozostają transmisje telewizyjne. O prawo do nich wystąpił także Miejski Dom Kultury w Słupcy, dzięki czemu mecze będzie można oglądać na dużym ekranie kina Sokolnia. Aby było to możliwe, trzeba było jednak spełnić pewne warunki.

Piotr Górny, pracownik MDK w Słupcy

 

 

Będą to już trzecie mistrzostwa transmitowane w Miejskim Domu Kultury. Wcześniej na dużym ekranie słupczanie mogli obejrzeć mundial w RPA i Mistrzostwa Europy rozgrywane w Polce i na Ukrainie. Niestety, tym razem MDK nie pokaże wszystkich spotkań.

 

 

Pierwszy gwizdek na Mistrzostwach Świata w Brazylii, 12 czerwca o 22:00. W meczu otwarcia gospodarze turnieju zmierzą się z Chorwacją. Zapraszamy do MDK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *