Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Musimy być bardzo cierpliwi i ciężko pracować, a efekty będą widoczne”

O podsumowanie rundy jesiennej, w wykonaniu seniorów Słupeckiego Klubu Piłkarskiego zapytaliśmy trenera, Patryka Krawca.

Jak już informowaliśmy nasza drużyna zdobyła  do tej pory zaledwie trzy punkty i po zremisowaniu trzech meczów zamyka tabelę V ligi.

– Mam świadomość na co się zgodziłem obejmując drużynę seniorów SKP w połowie rundy jesiennej. Biorąc pod uwagę cel, jaki sobie postawiliśmy na ten sezon oraz kolejne lata, musimy być bardzo cierpliwi i ciężko pracować, a efekty będą widoczne.

Nasz zespół jest bardzo młody. W każdym meczu w większości grają zawodnicy z rocznika 2006 i 2007. W kadrze mamy od 10 do 14 graczy o statusie młodzieżowca. Niestety na tym poziomie widać przeskok z piłki juniorskiej do seniorskiej. Nasza młodzież nie ma z kogo brać przykładu, ponieważ brakuje nam doświadczonych zawodników na boisku, którzy daliby jej wsparcie. Takich mamy jedynie na pozycji bramkarza.

Błędy które popełniamy podczas meczów to skutek braku ogrania na poziomie piłki seniorskiej. Podczas treningów wygląda to całkiem dobrze, ale gdy zaczyna się mecz, dochodzi trema i  jest o wiele gorzej.

Niestety zdobyliśmy tylko trzy punkty w calej rundzie, nie odnosząc zwycięstwa. Szkoda kilku meczów takich jak ten z Przemysławem Poznań, gdzie straciliśmy bramkę w ostatniej akcji spotkania i przegraliśmy 0:1. Żałuję również spotkania z Dopiewem. Była to drużyna z którą mogliśmy powalczyć o punkty.

W moim pierwszym meczu w roli trenera seniorów z APR Poznań również liczyłem na punkty, ale zespół nie zagrał tego, co sobie założyliśmy. Trzeba trzeba przyznać, że w pozostałych starciach nie mieliśmy szans na osiągnięcie dobrego wyniku. Niemal każdy z naszych rwali ma zbudowany „szkielet” zespołu, który dobrze funkcjonuje na boisku. U nas po wielu problemach zaczynamy go dopiero tworzyć.

Razem z Zarządem staramy sie naprawić funkcjonowanie piłki seniorskiej w naszym klubie, ale potrzeba na to czasu. Naszym celem jest wrócić do gry swoimi zawodnikami z miasta i powiatu. Z pewnością przyczyni się do tego rozwój Akademii i drużyn młodzieżowych, który zmierza w dobrym kierunku. Kibiców proszę o wyrozumiałość i danie zawodnikom z naszego klubu czasu na ogranie się w piłce seniorskiej – podsumowuje trener, Patryk Krawiec.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *