Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„…Musimy się dzisiaj cieszyć z remisu”

1:1 na własnym boisku Polanin Strzałkowo zremisował z w-ce liderem Konińskiej Klasy Okręgowej Kasztelanią Brudzew. Swoje mecze podczas minionego weekendu wygrali także ZKS Zagórów, SKP II Słupca i Czarni Ostrowite.

W porównaniu ze spotkaniem rozgrywanym przed tygodniem z Dobrowem tym razem Polanin wystąpił w swoim optymalnym zestawieniu personalnym. Od początku spotkania gospodarze agresywnie ruszyli na swoich rywali, jednak to Kasztelania mogła bardzo szybko uspokoić ich ofensywne zapędy. Po jednym z kontrataków graczy z Brudzewa już w drugiej minucie strzałkowian ratowała poprzeczka. Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Krystian Pietryga, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Kibice gola dla miejscowych mogli oglądać chwilę później, gdyby tylko lepiej w stronę bramki rywali z piłką zabrał się Paweł Jędrzejewski. Ten sam gracz w 27 minucie spotkania po udanym dryblingu w polu karnym rywali uderzył zbyt lekko. Dziesięć minut później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Szymon Sobieraj, a w jego miejsce na placu gry zameldował się Marcin Wziętek. Na początku drugiej połowy Kasztelania ponownie mogła wyjść na prowadzenie. Po rzucie rożnym zdobycia gola dla Polanina bliski był Jakub Kropski, ale uderzył niecelnie. Zaraz potem groźna kontra przyjezdnych o mały włos nie skończyła się bramką, a piłka ponownie zaliczyła odbicie o poprzeczkę. W 63 minucie nie będącego w optymalnej formie Pietrygę zastąpił Bartosz Łysiak i zaraz po wejściu na boisko głową po rzucie rożnym strzelił minimalnie niecelnie. W końcu swego dopięli zawodnicy z Brudzewa. Składna akcja na 20 minut przed końcem meczu dała im prowadzenie 0:1. Nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo. Siedem minut później po strzale prawą nogą i rykoszecie Jędrzejewski doprowadził do wyrównania. Po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla swojego zawodnika Kasztelania mecz kończyła w dziesiątkę. Piłkę meczową miał wprowadzony w końcówce na plac gry Rafał Domagalski, jednak jego strzał został zablokowany w ostatniej chwili przez defensywę rywali. Po meczu rozmawialiśmy z trenerem Andrzejem Dziadkiewiczem.

 

 

Zwycięstwo w Grzegorzewie odniósł też ZKS Zagórów, który pokonał miejscowego Orła 1:2 po golach Wiktora Graczyka i Wojciecha Kaźmierczaka. Ostatni w tabeli Hetman Orchowo ponownie nie zdobył punktów ulegając u siebie liderowi z Dobrowa 0:2. W Konińskiej A-klasie tym razem obyło się bez porażek naszych zespołów. W Tuliszkowie dzięki hat-trickowi Łukasza Jaszczaka, a także bramkom Wojciecha Drozda, Kuby Grzelaka i Jacka Kowalczyka słupczanie wygrali 1:6. Trafienie Andrzeja Majewskiego dało z kolei wygraną Czarnym Ostrowite w starciu ze Zjednoczonymi Rychwał. Jeden punkt na swoim koncie remisując z Lisewem zapisali natomiast gracze z Huty Łukomskiej.

Konińska Klasa Okręgowa
Orzeł Grzegorzew-ZKS Zagórów 1:2
Polanin Strzałkowo-Kasztelania Brudzew 1:1 (0:0)
Hetman Orchowo-Warta Dobrów 0:2

Konińska A-klasa
Warta Rumin-SKP II Słupca 1:6 (1:1)
Orły Huta Łukomska-GKS Lisewo 2:2
Czarni Ostrowite -Zjednoczeni Rychwał 1:0

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz