Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Muszkieterowie dla Polek”

W najbliższy piątek, 24 kwietnia mieszkanki Słupcy będą miały okazję poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché już po raz ósmy organizują mobilny program profilaktyki raka piersi.

Mieszkanki Słupcy będą mogły skorzystać z porady specjalistów oraz poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu w specjalnym mammobusie, który zostanie ustawiony na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Berlinga 4. Kobiety, które chciałyby skorzystać z badania, mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: 68 452 77 96 oraz 68 452 77 17. Bezpłatne badania skierowane są do Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Właśnie w tej grupie wiekowej, u kobiet w wieku pomenopauzalnym obserwowana jest największa zachorowalność na raka sutka. Panie 
w pozostałych grupach wiekowych będą mogły przebadać się za opłatą w wysokości 80 zł. – Naszym celem jest uświadamianie Polek jak ważna jest profilaktyka raka piersi, która pozwala na wczesne wykrycie choroby i daje dużą szansę na całkowite wyleczenie. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie mieszkanki Słupcy do przybycia pod Intermarché i przebadania się. Zwracamy się również do wszystkich osób, dla których zdrowie ich mam, sióstr czy partnerek jest najważniejsze: podzielcie się z nimi informacją o akcji i zachęćcie je do wzięcia w niej udziału – dodaje Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów. Akcja „Muszkieterowie dla Polek” organizowana jest po raz ósmy i potrwa aż do grudnia.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz