Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Muszyński za Gwita

Filip Muszyński został nowym radnym Powidza. W wyborach uzupełniających do Rady Gminy nie dał szans pozostałym kandydatom zdobywając ponad połowę oddanych tego dnia głosów.
Uzupełniające wybory do Rady Gminy Powidz zostały przeprowadzone w związku z wyborem radnego Jakuba Gwita na wójta gminy. Po pokonaniu w drugiej turze wyborów, Ryszarda Grześkowiaka, nowy wójt musiał zrezygnować z funkcji i od tego czasu w Radzie pozostawało jedno wolne miejsce. Już teraz wiadomo, ze zajmie je Filip Muszyński, co ciekawe startujący właśnie z komitetu wyborczego Jakuba Gwita. Układ sił w Radzie Gminy nie ulegnie więc zmianie. W wyścigu po mandat radnego w okręgu nr 7, Filip Muszyński pokonał Wiesława Lange, Piotra Piotrowskiego i Wojciecha Paluszyńskiego uzyskując 50 głosów na 98 możliwych. Nowy radny deklaruje, że będzie starał się być jak najbliżej swoich wyborców i ich problemów.

 

 

Filip Muszyński ma 26 lat, jest dziennikarzem jednej z lokalnych gazet. Zaprzysiężenie nowego radnego będzie miało miejsce na najbliższej sesji Rady Gminy Powidz, która najprawdopodobniej odbędzie się 24 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *