Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Muzeum Regionalne w Słupcy ogłasza konkurs

Zostań w domu. Muzeum Regionalne w Słupcy ogłasza konkurs dla juniorów i seniorów.

-Zapraszamy wszystkich do pisania akrostychów. Najprościej rzecz ujmując chodzi o to, aby powstał utwór wierszowany, rymowany, w którym początkowe litery wersów czytane pionowo, utworzą hasło (trochę jak w krzyżówkach).

Utwory, które napiszemy winny być w treści rodzajem życzeń, pozdrowień, wspomnień ludzi i wydarzeń związanych z historią Słupcy z okazji 730.lecia lokacji miasta.

Zatem hasłem jest słowo „SŁUPCA” (wtedy utwór może być tylko 6-wersowy), ale dla biegłych w sztuce pisania hasło brzmi „SŁUPCA MOJE MIASTO” i wtedy można wznieść się na wyżyny swoich umiejętności pisząc utwór bardziej rozbudowany.

Laureatów wyłonimy podczas kolejnej edycji Nocy w Muzeum, której bohaterem będzie słupczanin Marcin – syn Olbrachta, doktor dekretów, poeta – pobierający nauki na Akademii Krakowskiej, który po powrocie z Krakowa w latach 1446-1447 wykładał o poetach rzymskich słupeckiej młodzieży.

Sam stosował tę formę akrostychu wskazując na swoje autorstwo w napisanych dziełach. Swoje wierszowane utwory przysyłajmy na adres mailowy: muzeumslupca@op.pl z podaniem imienia i nazwiska oraz wieku autora. Zatem do dzieła!- czytamy w informacji Muzeum.


Najnowszy komentarz
  • Tylko juniorzy i seniorzy? A młode osoby dorosłe?

Dodaj komentarz