Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Muzyka zaleje Powidz!

Już za kilka dni Powidz zostanie przemieniony w miejsce tętniące muzyką. W piątek, 29 sierpnia startuje tam Powidz Jam Festiwal. To wydarzenie jakiego w naszej okolicy jeszcze nie było!

Powidz Jam Festiwal to pierwsza edycja alternatywnego festiwalu organizowanego przez Klub Cooliozum z Poznania i Dom Kultury w Powidzu.  W tym roku impreza zlewa się z zakończeniem lata w gminie i przybiera formę wydarzenia o ambitnym klimacie muzycznym oraz atrakcjach serwowanych przez cały weekend dla turystów, entuzjastów muzyki, jak i dla mieszkańców regionu. Wydarzenie jest wyjątkowe ze względu na ogromną liczbę muzyków oraz lokalizacji, gdzie muzyka będzie rozbrzmiewać przez 3 dni. Oprócz sceny głównej znajdującej się przy Domu Kultury w Powidzu, mini sceny będą umieszczone również na dzikiej plaży, w parku, przy restauracji Jabłona, oraz w pobliskim Przybrodzinie. Gratką dla uczestników festiwalu będzie także wykorzystanie jako sceny wagonu kolejki wąskotorowej, kursującej między Gnieznem a Powidzem. – Sama podróż Gnieźnieńską Koleją Wąskotorową stanowi już nie lada atrakcję. Spalinowa lokomotywa wije się na wąziutkich torach, mijając okoliczne miejscowości, co chwilę przeskakując z jednej na drugą stronę drogi. Za Powidzem, trasa prowadzi wzdłuż jeziora, malowniczymi lasami i polami. Wzbogacamy tę przygodę muzyką na żywo! Dzięki uprzejmości GKW, do składu dołączony zostanie otwarty wagon muzyczny, w którym wystąpią Darek Rogers ze swoim składem, oraz członkowie zespołu Brain Donors – czytamy na oficjalnym fanpejdżu festiwalu.

Wśród atrakcji znajdą się również: plenerowe kino, wspólne Jam Session z muzykami, degustacje piw rzemieślniczych i wiele innych. Łącznie w Powidzu zaprezentuje się 19 zespołów grających w klimatach od bluesa, przez jazz, po reggae i rocka. Wystąpią miedzy innymi : Papu Musta, The Rust, Felix The Baker,  Ciabatta, Cztery Metry od Chodnika i wiele innych. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie, a liczba lokalizacji zajętych przez ponad 80 muzyków, z pewnością zaskoczy każdego przybysza. Zapraszamy do Powidza od 29 sierpnia! Harmonogram imprezy na plakacie poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *