Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Na co przeznaczyć „miejskie” pieniądze?

Od 8 do 22  lipca w Słupcy przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące regulaminu i dokumentów związanych z budżetem obywatelskim miasta. Wszystko po to, by w rezultacie mieszkańcy mieli wpływ na to, gdzie ulokowane zostaną „miejskie” pieniądze.

Budżet taki daje możliwość samodzielnego rozdzielania części środków z budżetu miejskiego. W ramach określonych zasad przedstawionych w projekcie, władze samorządowe oddają pewną jego część do dyspozycji mieszkańcom, którzy sami podpowiadają, na co należy przeznaczyć pieniądze w swojej najbliżej okolicy.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia procedury wdrożenia budżetu obywatelskiego w Słupcy, było podjęcie uchwały  w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami. Na potrzeby realizacji tej inicjatywy utworzono także konto mailowe: [email protected]. Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie konsultacji  społecznych z mieszkańcami miasta w zakresie regulaminu oraz dokumentów dotyczących budżetu obywatelskiego, a w ostateczności zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące samego budżetu. W pierwszej części zgłaszane będą zadania, a następnie po weryfikacji nastąpi ich ogłoszenie. W drugiej części spotkań będzie zaplanowane głosowanie nad tymi propozycjami.  Końcowy efekt to wpisanie zadania, bądź zadań, do projektu budżetu na 2015 rok.

Szczegóły na temat konsultacji znajdziecie na www.miasto.slupca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *