Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Na miejsca, gotowi… ruszyły zapisy

Ruszyły internetowe zapisy do I Mistrzostw Gminy Strzałkowo w biegu na 10 km. Rywalizacja przeprowadzona zostanie 10 maja podczas wielkiej imprezy sportowej pod hasłem „Strzałkowo na Start”.

„Strzałkowo na Start” to propozycja dla wszystkich miłośników biegania i dobrej zabawy. Swoich sił spróbować będą mogli zarówno najmłodsi, nieco starsi, na seniorach kończąc. Nieważne czy ktoś jest amatorem, czy wyczynowym sportowcem, każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowania do imprezy idą pełną parą. Wyznaczone zostały już wszystkie trasy, opracowano harmonogram startów a ostatnio organizatorom udało się pozyskać wyłącznego sponsora biegu głównego, którym został Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie. Dzięki temu dla wszystkich zawodników biorących udział w biegu na 10 km ufundowane zostaną pamiątkowe koszulki. Co ważne, będą one wykonana ze specjalnego, oddychającego materiału poprawiającego komfort biegu.

Wszystko rozpocznie się 10 maja. Jako pierwsze do zmagań przystąpią przedszkolaki. Bieg pod hasłem „Święto mamy więc biegamy” na dystansie 150 metrów rozpocznie się o 16:00 na stadionie przy ul. Górnej. Kwadrans później wystartują uczniowie klas I-III szkół podstawowych a po nich ich starsi koledzy z klas IV-VI. Ci drudzy do pokonania będą mieli już znacznie dłuższą trasę (1200 metrów), która prowadzić będzie ulicami Strzałkowa. Podobnie będzie w przypadku gimnazjalistów, którzy zmierzą się z dystansem 1800 metrów.

Ukoronowaniem całodziennych zmagań będzie pierwsza edycja Mistrzostw Gminy Strzałkowo w biegu na 10 km. Na pokonanie trasy uczestnicy będą mieli 90 minut. Pomiar czasu zostanie zmierzony za pomocą specjalnego elektronicznego chipa, który każdy zawodnik otrzyma przed startem. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii biegu na 10 km przewidziano puchary i nagrody. Wszyscy startujący otrzymają też koszulki techniczne (projekt koszulki poniżej).

Razem z biegiem na 10 km wystartuje również rekreacyjny bieg na 5 km oraz marsz Nordic Walking na tym samym dystansie. Wśród wszystkich startujacych, którzy ukończą bieg lub marsz NW przewidywany jest konkurs z nagrodami. Każdy otrzyma też pamiątkowy medal.  Udział w imprezie jest bezpłatny!

Już teraz zachęcamy do zapisów elektronicznych, które dostępne są pod adresem: www.czasnachip.pl/2014/strzalkowo.php. W dniu biegu rejestracja będzie prowadzona tylko do godziny 16:00! Do zobaczenia na trasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *