Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Na Mistrzostwa czekali 5 lat…

Przez dwa dni na kompleksie boisk przy Gimnazjum w Ostrowitem rozgrywano Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Plażowej Piłce Siatkowej.

Powiatowe zmagania szkół na terenie Gminy Ostrowite odbyły się po raz ostatni w 2009 roku, kiedy to rozegrano ostatni turniej piłkarski szkół podstawowych na boiskach trawiastych. Nowo wybudowany przy szkołach obiekt sportowy stworzył okazję do przeprowadzenia rozgrywek organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy właśnie w Ostrowitem. We wtorek do rywalizacji przystąpili chłopcy. O tytuł Mistrza Powiatu Słupeckiego walczyło 8 par z 4 gimnazjów z naszego regionu. Zawody stały na wysokim poziomie, a tytuł mistrzowski przypadł ostatecznie parze Łukasz Piguła/Kacper Zywert z Ostrowitego, która we finale pokonała swoich szkolnych kolegów Piotra Kamińskiego i Mateusza Romeckiego 2:0.
W meczu o brązowe medale mistrzostw, Strzałkowo I w składzie Dawid Olszewski/Damian Hyła pokonało Powidz, który reprezentowali Mikołaj Lange i Bartłomiej Śliwowski 2. Ze względu na to, że ubiegłorocznym mistrzem rejonu konińskiego było Ostrowite, awans do finału na tym szczeblu wywalczyły aż trzy nasze zespoły: Ostrowite II, Strzałkowo I i Powidz I.

Dzień później do rywalizacji stanęły dziewczyny. Te zmagania rozgrywano przy dość niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Opady deszczu zmusiły nawet organizatorów do półgodzinnej przerwy. W turnieju wystartowało zaledwie 5 par, które w opinii nauczycieli prezentowały wysoki jak na ten etap rozgrywek poziom. Poza zasięgiem rywalek okazała się pierwsza drużyna Słupcy Weronika Antczak/Martyna Piasecka, która zwyciężyła we wszystkich swoich meczach. Drugie miejsce i prawo startu w finale rejonowym przypadło gospodyniom zmagań, Julii Tylman i Sylwii Spławskiej. Na najniższym stopniu podium uplasował się drugi zespół słupeckiego gimnazjum w składzie Weronika Szymczykowska, Wiktoria Ślugaj.

Chłopcy
Półfinały
Ostrowite I- Powidz I 2:0
Ostrowite II- Strzałkowo I 2:0

Mecz o 3 miejsce
Powidz I – Strzałkowo I 1:2

Finał
Ostrowite I- Ostrowite II 0:2

Kolejność końcowa
1.Ostrowite II
2.Ostrowite I
3.Strzałkowo I
4.Powidz I
5-6 Powidz II, Zagórów I
7-8 Strzałkowo II, Zagórów II

Dziewczyny
Wyniki
Strzałkowo II- Strzałkowo I 2:0
Słupca I – Słupca II 2:0
Strzałkowo I- Ostrowite 0:2
Strzałkowo II- Słupca I 0:2
Ostrowite – Słupca II 2:0
Strzałkowo I – Słupca I 0:2
Strzałkowo II – Ostrowite 0:2
Strzałkowo I – Słupca II 0:2
Ostrowite – Słupca I 0:2
Strzałkowo II – Słupca II 0:2

Kolejność końcowa
1.Słupca I 8 8:0
2.Ostrowite 7 6:2
3.Słupca II 6 4:4
4.Strzałkowo II 5 2:6
5.Strzałkowo I 4 0:8

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/MOS Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz