Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Na obozie letnim w Milówce

Stowarzyszenie Razem przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy realizowało projekt pt: „Uzależnieniom mówimy NIE!” dofinansowany z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W ramach projektu 45 dzieci i młodzieży z rodzin z problemem uzależnień  z powiatu słupeckiego brało udział w 7-dniowym obozie letnim w Milówce.

Wyjazd miał za zadanie realizację programu profilaktycznego połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym. Zajęcia prowadzono w formie systematycznych spotkań w małych grupach oraz terapii indywidualnej z socjoterapeutką.

Popołudniami młodzież brała udział w zajęciach integracyjnych (sportowych, artystycznych, rekreacyjnych) m.in: konkursy, wieczór gier planszowych, zajęcia z rękodzieła, ognisko itp. Podczas wyjazdu uczestnicy obozu zwiedzili Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie.

Odbyli całodniową wycieczkę do źródeł Wisły, weszli na szczyt Baraniej Góry wzdłuż Białej Wisełki a zeszli wzdłuż Czarnej Wisełki. Poznali walory przyrodnicze Beskidu Śląskiego.

Zwiedzili również Wisłę i skocznię Malinka. Niewątpliwie wiele atrakcji dostarczył wszystkim uczestnikom obozu pobyt w Energylandii – największym w Polsce Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze.

 

 

*Artykuł sponsorowany