Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Na stoku wszyscy są równi. Jest w tym wolność”

To, że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych udowadnia pochodząca z Oleśnicy w Gminie Zagórów Natalia Siuba-Jarosz, która z sukcesami szusuje po śnieżnych stokach.

Natalia od urodzenia zmaga się z artrogrypozą, czyli wrodzoną sztywnością stawów. Mimo innych problemów ze zdrowiem, takich jak deformacja stopy, zanik mięśni podudzia, czy dysplazja stawu biodrowego postawiła na aktywny tryb życia.

-Przygoda ze sportem rozpoczęła się parę lat temu, kiedy spróbowałam jeździć na desce najpierw sama, a następnie trafiłam na obóz Adaptive Snow Camp organizowany przez trenerkę Małgorzatę Kelm i Paraolimpijczyka Wojciecha Tarabe.

Snowboard osób niepełnosprawnych to świetna forma rehabilitacji, rozwoju, otwarcia się na ludzi. Osoby po amputacjach pokazują, że nie ma barier i można jeździć na najwyższym poziomie. Na stoku wszyscy są równi. Jest w tym wolność- mówi Natalia Siuba-Jarosz.

Dyscyplina, w której startuje to parasnowboard. Bierze ona udział w dwóch rodzajach zawodów. To Boardercross i Banked Slalom.

-Dwa razy zdobyłam trzecie miejsce w Pucharze Europy w Banked Slalomie, brąz i srebro w Pucharze Europy w Boardercrossie oraz siódme miejsce na Mistrzostwach Świata w Banked Slalomie- dodaje Natalia, której plany są ambitne.

-Cele to dalszy rozwój, możliwość podjęcia rywalizacji ze światową czołówką oraz oczywiście w przyszłości możliwość kwalifikacji na Igrzyska Paraolimpijskie- wylicza.

Natalii gratulujemy i trzymamy kciuki za jej kolejne starty.

 


Najnowszy komentarz
  • Brawo Simba!

Dodaj komentarz