Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Na tej drodze wielokrotnie mogło dojść do tragedii. Radny prosi o jej naprawę.

Kolejne pismo w sprawie drogi powiatowej w Zastawiu złożył radny Gminy Słupca, Damian Piasecki.

– W imieniu mieszkańców wsi Zastawie zwracam sie z uprzejma prośbą o zabezpieczenie środków finansowych na zmianę nawierzchni drogi powiatowej w miejscowości Zastawie o długości około 1200 metrów. Droga ta z roku na rok jest w coraz gorszym stanie technicznym. Naprawy doraźne w postaci zalepiania ubytków pomagają tylko na chwilę.

Mimo ograniczenia prędkości ruch na tym odcinku odbywa sie tak, jak by tego ograniczenia nie było. Kierowcy poruszający sie po tej drodze nie stosują się do prędkości, jaka powinna być zachowana w terenie zabudowanym, co stwarza niebezpieczeństwo da mieszkańców poruszających się po tej drodze pieszo, czy rowerami.

Sam wielokrotnie bytem świadkiem sytuacji na tej drodze, gdzie o mały włos nie doszło do tragedii. Nawierzchnia swoim stanem stwarza realne zagrożenie nie tylko dla mieszkańców Zastawia ale również osób, które z tej drogi korzystają.

Nadmieniam, że ja osobiście nie pamiętam, aby na tej drodze przeprowadzano gruntowny remont. Proszę zatem o podjęcie stanowczych działań w celu poprawy nawierzchni ww. drogi poprzez położenie nowej nakładki – czytamy w piśmie radnego skierowanym do starosty, Rady Powiatu oraz Powiatowego Zarządu Dróg.

Jedna odpowiedź

  1. Jeśli obecnie kierowcy nie stosują się do prędkości co stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców, to co dopiero położenie nowej nakładki…. W tym piśmie jedno wyklucza drugie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *