Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Najlepsi sportowcy z gminy Powidz docenieni

Wójt gminy Powidz, Ryszard Grześkowiak wręczył dziś stypendia dla najlepszych sportowców z terenu gminy. W tym roku otrzymali je Klaudia Czaplińska i Michał Putz.


Stypendia sportowe w gminie Powidz po raz pierwszy przyznano dwa lata temu podczas tzw. małej „Gali Sportu”. Tym razem wręczenie wyróżnień odbyło się podczas obrad Rady Gminy. – Poprzez te stypendia wskazujemy, że sport w gminie Powidz ma istotne znaczenie a my jako samorządowcy kładziemy duży nacisk na jego rozwój. Jest to z jednej strony pewnego rodzaju bodziec dla tych wszystkich, którzy sport uprawiają ale także zachęta i mobilizacja dla tych, którzy na dzień dzisiejszy tego nie robią. Chodzi nam o to, żebyśmy mieli społeczeństwo w jak największym stopniu wysportowane – mówił wójt, Ryszard Grześkowiak.
W tym roku stypendium uzyskało dwoje sportowców: siatkarka Klaudia Czaplińska i kolarz górski Michał Putz, w którego imieniu nagrodę odebrała mama, Anna.

Klaudia Czaplińska to zawodniczka PTPS Piła. Do jej największych sukcesów w ubiegłym roku można zaliczyć m.in. pierwsze miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Kaliszu, oraz drugie miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Halowej. Z drużyną wywalczyła również pierwsze miejsce w Wielkopolskiej III Lidze Kobiet.

Drugi ze stypendystów, Michał Putz w ostatnim roku zdobył m.in. pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Amatorów MTB, pierwsze miejsce w MTB Maraton Koło oraz trzecie miejsce w wyścigu „Błękitna Pętla” Gniezno 2013.
Klaudia Czaplińska otrzymała stypendium w wysokości 1500 zł a Michał Putz 2100 zł. Zawodnicy nie otrzymają jednorazowo całej sumy a stypendia będą im wypłacane przez 6 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *