Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Największa światowa inicjatywa biegowa w Zagórowie

W sobotę, 14 września , do grona ponad 1700 lokalizacji biegów parkrun na świecie dołączy parkrun Szubianki Zagórów.

Las przy ul. Szubianki w Zagórowie , na terenie którego organizowane będą sobotnie, bezpłatne biegi dołączy do kilkudziesięciu istniejących już lokalizacji biegów parkrun w Polsce stając jednym z prawie tysiąca miejsc na świecie gdzie organizowana jest ta największa masowa inicjatywa biegowa na świecie.

Biegi, których inauguracja odbędzie się 14 września , organizowane będą każdą sobotę o godz. 9.00. Udział w biegach będzie bezpłatny a od uczestników wymagane będzie jedynie dokonanie jednorazowej rejestracji pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja, wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego kodu uczestnika.

Co to jest parkrun i czym wyróżnia się spośród innych inicjatyw dostępnych dla biegaczy? parkrun to największa, cykliczna inicjatywa biegowa, w ramach której organizowane są dostępne dla każdego, bezpłatne biegi na dystansie 5km. Obecnie biegi parkrun organizowane są w 20 krajach świata, w tym w Polsce, w ponad 1800 lokalizacjach i skupiają na chwilę obecną ponad 5,9 milionów biegaczy amatorów.

Parkrun został powołany do życia w Londynie w 2004 roku przez grupę biegaczy amatorów. Inicjatywa szybko zyskała popularność nie tylko w Wielkiej Brytanii ale również poza jej granicami. parkrun to cykliczne biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o godz. 9.00 przez cały rok. Swój fenomen i rosnącą popularność zawdzięcza szerokiej formule umożliwiającej udział w biegach każdego bez względu na stopień zaawansowania, czy też kondycję. W zależności od potrzeb oraz celów poszczególnych uczestników parkrun stanowić może uzupełnienie treningu, możliwość poprawy kondycji lub okazję do rozpoczęcia biegowej przygody.

Jak podkreśla Łukasz Parus, koordynator parkrun Szubianki Zagórów -Parkrun to biegi dla wszystkich niezależnie od stażu biegowego. Zaawansowani biegacze wykorzystują parkrun jako możliwość do poprawienia szybkości i wytrzymałości, dla początkujących parkrun to bieg na dystansie, który jest w zasięgu ich możliwości. Dodatkowo, do udziału w parkrun zachęcamy całe rodziny, biegaczy z wózkami oraz czworonożnymi przyjaciółmi, którym oferujemy możliwość wspólnego biegania. W związku z faktem, że biegi organizowane są co tydzień, uczestnicy mogą stale monitorować swoją formę oraz postępy, a wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz