Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Naklejka zamiast mandatu

Naklejka zamiast mandatu i szybki pokaz pierwszej pomocy- na taką nietypową kontrolę mogli dziś trafić kierowcy na drogach naszego powiatu. Wszystko w ramach akcji „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” prowadzonej wspólnie przez policję i WFM Słupca.
Jak co roku, w związku z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, policjanci wraz z motocyklistami przypominali kierowcom samochodów o tym jak ważne jest używanie lusterek. Funkcjonariusze łagodniejszym okiem patrzyli też dzisiaj na mniejsze przewinienia.

Marlena Kukawka, oficer prasowa słupeckiej policji

 

 

Na tym jednak nie koniec. Chętni kierowcy mogli również skorzystać z szybkiego kursu pierwszej pomocy prowadzonego przez ratowników medycznych. Wszystko to, by podnieść świadomość kierowców oraz by i oni i motocykliści mogli wspólnie i bezpiecznie korzystać z dróg.

Tomasz Nawrocki, Ratownictwo Medyczne „Kamaro”

 

 

Kierowcy, choć zaskoczeni niecodzienną sytuacją, w większości o akcji wypowiadali się pozytywnie. Chętnie też korzystali z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności.

 

 

„Patrz w lusterka…” to nie jedyna akcja  organizowana przez WFM Słupca, która ma na celu poprawę sytuacji na drogach. Członkowie stowarzyszenia odwiedzają m.in. przedszkola i szkoły ucząc najmłodszych bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz ukazując inny, lepszy wizerunek motocyklistów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *