Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nałożyli ponad 30 mandatów

4 października policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili na terenie powiatu słupeckiego działania „Prędkość – zero tolerancji”.

Akcja była ukierunkowana na kontrole pojazdów i sprawdzenie, jak kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów dotyczących prędkości jazdy. Niestety i tym razem okazało się, że wielu kierowców nie przestrzega prawa drogowego, zwłaszcza wskazanych limitów prędkości.

Policjanci patrolowali miejsca szczególnie zagrożone, gdzie dochodzi najczęściej do kolizji i wypadków drogowych. W czasie działań ujawnili ponad 30 wykroczeń drogowych, za które nałożyli mandaty karne. Najwięcej mandatów– 24 przypadki, trafiło do rąk kierowców, którzy mieli za nic obowiązujące limity prędkości na drogach.

Szczególnym przykładem łamania prawa drogowego jest przekraczanie dozwolonych prędkości jazdy w terenie zabudowanym. Obwiązujące przepisy stanowią, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym – powyżej 50 km/h – funkcjonariusz zatrzymuje zostanie prawo jazdy i przesyła do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną formalnie zatrzyma ten dokument na 3 miesiące.

Przez dziewięć miesięcy obecnego roku prawo jazdy straciło w ten sposób 74 kierowców. W analogicznym okresie roku ubiegłego liczba ta była dużo niższa – zatrzymano 41 praw jazdy. Liczby te zatrważają i pokazują nieodpowiedzialność oraz brak refleksji kierujących pojazdami na polskich drogach.


Najnowsze komentarze
  • zapytanie do wszystkich KOMEND POLICII kiedy byly badania tak zwanych szuszarek do sprawdzania predkosci znam przypatki ze pojazd stoji a suzarka pokazuje 40 kilometruw majom poprzestawiane zeby wiecej mandatuw wystawiac podejrzewam ze to wina komendantuw

    • Do Piotra.
      Naucz się najpierw pisać poprawnie po polsku. Nie da się tego czytać.
      Wracaj na korki z polskiego.

Dodaj komentarz