Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Napadli na bezbronną kobietę

W ciągu niecałej godziny od zgłoszenia napadu na osobę słupeccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców, którzy dopuścili się tego przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionych podczas rozboju pieniędzy.

16 września około godz. 17.30 do dyżurnego słupeckiej policji zadzwoniła kobieta informując, że chwilę wcześniej jej sąsiadce ukradziono pieniądze. Natychmiast na miejsce udała sie grupa dochodzeniowo – śledcza, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Po rozmowie z pokrzywdzoną okazało się, że nie była to zwykła kradzież, a napad rabunkowy.

Jak relacjonowała kobieta na posesję przyszli dwaj mężczyźni, którzy wykorzystując siłę fizyczną doprowadzili ją do stanu bezbronności, po czym ukradli jej kilkaset złotych i oddalili się w nieznanym kierunku.

Do patroli policyjnych trafiły rysopisy sprawców i polecenie zatrzymania rozbójników. Pierwszy ze sprawców został zatrzymany przez mundurowych z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego już w niecałą godzinę od zajścia. Drugiego ujęli policjanci z drogówki. Obaj byli pod wpływem alkoholu. 27- i 28-letni mieszkańcy naszego powiatu trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Męzczyźni usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju. Śledczy wystapili też do Prokuratury Rejonowej z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania. O ich losie zdecyduje sąd. W świetle polskiego prawa mężczyznom grozi od 2 do nawet 12 lat więzienia.

Najnowszy komentarz
  • Nie obrażając zwierząt to jakim trzeba być bydlęciem żeby dokonać takiego czynu !!!

Dodaj komentarz