Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Napisali książkę dotyczącą samoobrony

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy asp. sztab. Dariusz Nowicki napisał kolejną książkę. Jako mundurowy, a prywatnie miłośnik sportów walki, zajmujący się również pracą z młodzieżą, tym razem zdecydował napisać podręcznik przydatny uczniom szkół średnich w klasach policyjnych i wojskowych – vademecum samoobrony. Książka jest prawdopodobnie pierwszym tego typu podręcznikiem w Polsce.

„VADEMECUM SAMOOBRONY dla klas mundurowych o profilu policyjnym” powstało we współpracy z Radosławem Napierałą – nauczycielem i informatykiem oraz instruktorem karate, samoobrony, kickboxingu, a także strzelectwa sportowego.
Ja mówią autorzy publikacji, idea powstania książki zrodziła się podczas prowadzenia zajęć z zakresu samoobrony w klasach o profilu policyjnym w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M.Jackowskiego w Słupcy. W trakcie prowadzonych ćwiczeń, w czasie rozmów z młodzieżą zauważono, że brakuje im materiałów dydaktycznych poświęconych tematyce samoobrony dla klas mundurowych.

Obaj panowie wykorzystując doświadczenie nabyte podczas wieloletnich treningów oraz sięgając do literatury przedmiotu stworzonej przez autorytety w dziedzinie sztuk walki, postanowili zebrać w jedna całość techniki przydatne w programie nauczania samoobrony w klasach mundurowych. Pomysł spotkał się z pozytywnym odzewem dyrekcji, nauczycieli i uczniów słupeckiego EKONOMIKA, a młodzież chętnie uczestniczyła w tworzeniu graficznej odsłony książki.Vademecum zawiera informacje nie tylko o technikach wykorzystywanych do samoobrony, ale również aspekty prawne i podstawy wyszkolenia strzeleckiego. W publikacji znajdziemy również treści z zakresu przemocy domowej. Dodano w niej również informacje o powstaniu Policji Państwowej w Polsce. Wydanie książki było możliwe dzięki pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupcy oraz ZSE w Słupcy.

Asp. sztab. Dariusz Nowicki na co dzień pełni służbę w słupeckiej komendzie policji w Wydziale Prewencji na stanowisku kierowania, jako zastępca dyżurnego. Z wykształcenia jest pedagogiem, pasjonuje się historią oraz wschodnimi sztukami walki. Posiada stopień 2KYU (brązowy pas) w Karate Kyokushinkan. Jest też instruktorem samoobrony, samoobrony dla osób niepełnosprawnych oraz instruktorem techniki i taktyki interwencji. Vademekum samoobrony, to jego druga publikacja. W roku 2013 z dwoma kolegami z KPP w Słupcy napisał książkę „ZAWSZE WIERNI. Dzieje Policji Państwowej na Ziemi Słupeckiej w latach 1919 – 1939”.

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *