Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Narodowe Czytanie w Strzałkowie

Narodowe Czytanie po raz drugi zawitało do Strzałkowa. W miejscowej bibliotece wysłuchać można było „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Akcja, podobnie jak przed rokiem, miała odbywać się u zbiegu ul. księdza Marusarza i al. Prymasa Wyszyńskiego. Ze względu na niepewną pogodę, przeniesiona została jednak do biblioteki. Pomimo zmiany miejsca, organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a przygotowany wystrój sali jeszcze bardziej wprowadzał uczestników w klimat „Wesela”.

Za udekorowanymi stołami zasiedli lektorzy, wśród których byli m.in. radni Rady Gminy Strzałkowo, słuchacze Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzież. Tradycyjnie, nie zabrakło także czytelników i pracowników biblioteki.

Organizatorem Narodowego Czytania w Strzałkowie była Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo. Patronat honorowy nad akcją objął wójt Dariusz Grzywiński.

Najnowsze komentarze
  • Jestem pod wielkim wrażeniem organizacji Narodowego Czytania “Wesela St. Wyspiańskiego” w bibliotece publicznej w Strzałkowie.
    To była nie tylko piękna organizacja, ale i świetne przygotowanie merytoryczne dyrekcji, piękna sceneria, wielki artyzm czytających. Było czuć tamtą atmosferę.
    Wielkie uznanie za wspaniałą integrację społeczną: pokoleniową, sprawnościową i intelektualną.
    To była wielka uczta, wielkie święto. Dziękuję.
    Słuczaczka i uczestniczka K CH.

  • Łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam…

Dodaj komentarz