Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Narodowe Czytanie w Zagórowie

4 września w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i poza naszymi granicami odbyła się 10. edycja Narodowego Czytania. Zagórowska biblioteka zorganizowała wydarzenie po raz szósty. Na zaproszenie biblioteki do udziału w akcji odpowiedziała wspaniała grupa lektorek i lektorów.

-Dynamicznie, z humorem, sceny z komedii Gabrieli Zapolskiej czytali dla nas: Kamila Kaizmierska w roli Anieli Dulskiej, Aleksandra Marszewska w roli Hesi oraz Lokatorki, Eliza Bilińska w roli Meli, Magdalena Szeflińska w roli Juliasiewiczowej, Lilla Lebiedzińska w roli Hanki, Agnieszka Witkiewicz w roli Tadrachowej, Grzegorz Cieślewicz w roli Felicjana Dulskiego, Wiesław Dominiak w roli Zbyszka. Konferansjerkę przygotowała dyrektorka biblioteki, Katarzyna Nowicka. Grupa lektorek i lektorów wystąpiła w strojach podkreślających charakter dramatu rozgrywającego się w mieszczańskim salonie z przełomu XIX i XX wieku.

Pogoda dopisała i czytanie zorganizowane na skwerze przed budynkiem GOK miało urok letniego popołudnia spędzonego w doborowym towarzystwie czytelników i przyjaciół biblioteki. Dla uczestników akcji zostały przygotowane zakładki do książek z pięknymi grafikami z zasobów cyfrowej biblioteki Polona. Jak zawsze każdy mógł swój egzemplarz lektury oznaczyć pamiątkowym stemplem przysłanym przez Kancelarię Prezydenta RP.Dwie krótkie scenki odegrali z wdziękiem aktorzy z grupy teatralnej Fantazjana pod kierunkiem L. Lebiedzińskiej. W roli Meli – Rozalia Frankowska, zaś w roli Zbyszka – Bartosz Wiśniewski.

Dziękujemy czytającym za zaangażowanie i poświęcony czas, publiczności za obecność i dzielenie się pozytywnymi wrażeniami, zespołowi M-GOK za pomoc w organizacji- czytamy w informacji Biblioteki.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz