Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nasi strażacy powalczą w zawodach wojewódzkich

Na IV Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF w Koninie wystąpią reprezentacje z Lądku oraz Słupcy. 

Zawody wojewódzkie rozgrywane są co cztery lata w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 8×50 metrów z przeszkodami. Wygrywa zespół, który ukończy obie konkurencje w najkrótszym czasie popełniając najmniej błędów, za które doliczane są punkty karne.  W tym roku w Koninie wystartuje w sumie 170 zawodniczek i zawodników z 5 powiatów Wielkopolski. Są one najlepszymi w poszczególnych grupach w swoich gminach i powiatach, mają za sobą zwycięstwa w zawodach gminnych i powiatowych.

Przypomnijmy, że cztery lata temu to właśnie drużyny z Lądku sięgnęły po mistrzostwa województwa. Na zawodach rozgrywanych w Białej Podlasce triumfowały wówczas drużyna męska w kategorii do 30 lat oraz kobieca do 30 lat. Z kolei drużyna kobieca powyżej 30 lat była druga. Właśnie takie drużyny oraz męska powyżej 30 lat powalczą jutro w Koninie. Trzy pierwsze mają już pewny udział w Mistrzostwach Polski, jakie rozegrane zostaną od 16-18 września w Polanicy Zdrój. Ostatnia musi wygrać jutrzejsze zmagania, by także cieszyć się z udziału w finale. Oprócz nich w oddzielnej kategorii wystąpi reprezentacja PSP w Słupcy.

Trzymamy kciuki! Impreza rozegrana zostanie już jutro na Stadionie Sportowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Start o godzinie 9:00.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz