Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nasi w wielkopolskiej czołówce

Agroturystyka „Pod lipami” ze Stawiska, w gminie Zagórów otrzymała wyróżnienie w VIII edycji konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce. Gala podsumowująca tegoroczną edycję odbyła się wczoraj w Powidzu.

Konkurs organizowany jest od 2004 roku przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, przy współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Wielkopolskiego Towarzystwa Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej. Jego celem jest promocja wielkopolskiej wsi, jako miejsca wypoczynku, a także motywacja jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do podnoszenia standardu usług i wzbogacenia oferty.

Wśród 26 obiektów z terenu Wielkopolski, które zakwalifikowane zostały do ścisłego finału konkursu znalazła się również agroturystyka „Pod Lipami” ze Stawiska, w gminie Zagórów.Gospodarstwo położone jest w malowniczej okolicy, wsród lasów i łąk. Do dyspozycji gości jest plac zabaw dla dzieci, staw rybny, boisko do siatkówki, drewniana altana z grilem, tenis stołowy. Gospodarze umilają pobyt organizując przejażdżki wozem konnym po okolicy, ogniska, grille, a zimą kuligi oraz sylwestra. Specjalnością tego miejsca jest jednak znakomita kuchnia regionalna, wielokrotnie nagradzana na różnego rodzaju konkursach. Właściciele agroturystyki, Małgorzata i Andrzej Fajkowscy odbierając wyróżnienie nie kryli swojej radości i dumy

 

 

Uroczysta gala, w której udział wzięły władze powiatowe i wojewódzkie, a także przedstawiciele wyróżnionych gospodarstw agroturystycznych z terenu całej Wielkopolski odbyła się w położonej nad brzegiem jeziora, Restauracji Jabłona w Powidzu. To znakomita okazja do promocji naszego regionu- twierdzi starosta, Mariusz Roga

 

 

Na zakończenie gali podsumowującej pojawił się jeszcze jeden lokalny akcent. Przed zaproszonymi gośćmi wystąpił duet skrzypcowy Duo Strings ze Słupcy.

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz