Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nasze zespoły poznały rywali w nowym sezonie

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przedstawił już podział grup w poszczególnych rozgrywkach na nowy sezon.

W rozgrywkach, w których występuje Słupecki Klub Piłkarski udział wezmą 54 drużyny. Zostały one podzielone na trzy grupy po 18 zespołów każda. Podział prezentuje się następująco:

Rozgrywki wystartują 1 sierpnia. Podobnie jak w poprzednim sezonie, awans bezpośredni wywalczy mistrz każdej grupy, a wicemistrzowie wraz z jedną drużyną z IV ligi będą rywalizować w dwustopniowych barażach (jednomeczowe) o jedno miejsce w wyższej lidze.

Ponadto, po sezonie 2020/21 nastąpi redukcja liczebności lig do wyjściowej liczby 16 zespołów w grupie. Szczegółowe informacje w zakresie awansów i spadków zostaną przedstawione wraz z regulaminem rozgrywek po jego zatwierdzeniu.

 

 

W “Okręgówce” rywalizować będą 102 zespoły, które podzielono na sześć grup po 17 zespołów. Oznacza to, że we wszystkich grupach rozegranych zostanie po 17 kolejek jesienią i wiosną, a w każdej serii gier pauzować będzie jeden zespół.

Niezmienne pozostaną zasady awansów. Bezpośrednią promocję wywalczą mistrzowie poszczególnych grup, a wicemistrzowie utworzą (w wyniku losowania) trzy pary barażowe.

Większa będzie liczba drużyn spadających, na co wpływ będą miały większe liczby spadków w wyższych ligach, a także redukcja liczebności Klas Okręgowych po sezonie do wyjściowej liczby 16 drużyn na grupę.

Rozpoczęcie sezonu w “Okręgówce” zaplanowano na 8 sierpnia. Szczegółowe terminarze zostaną przedstawione w najbliższych dniach, nie później niż do 10 lipca.

 

 

W Klasie A rywalizować będzie 126 zespołów. Rywalizacja toczyć się będzie w dotychczasowym formacie dziewięciu grup po 14 drużyn w każdej. Podział prezentuje się następująco.

 

Niezmienne pozostaną zasady awansów. Bezpośrednią promocję wywalczą dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Spadną co najmniej dwa zespoły z każdej grupy.

Spodziewać jednak należy się dużo większej liczby relegacji ze względu na spadki z lig wyższych.

Rozpoczęcie sezonu w Klasie A zaplanowano na 15 sierpnia. Wcześniej, bo 1 sierpnia, zgłoszone zespoły tego szczebla przystąpią do rywalizacji w Pucharze Polski.

Szczegółowe terminarze ligowe zostaną przedstawione w najbliższych dniach, nie później niż do 10 lipca.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz