Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nauczyciel uczy się całe życie

Kolejny projekt unijny podsumował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Wincentego Witosa w Strzałkowie. Tym razem jednak swoje kwalifikacje podnosili w nim sami nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu słupeckiego.

Mowa o projekcie „Poszerzenie kompetencji zawodowych w oparciu o zajęcia warsztatowe w niemieckim centrum kształcenia”, jaki realizowany był przez ZSP w Strzałkowie w ramach zagranicznej mobilności szkolnej kadry edukacyjnej. Jego celem było przede wszystkim rozszerzenie kompetencji nauczycieli kształcenia zawodowego i praktycznej nauki zawodu. Właśnie dlatego w sumie dwunastu nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu uczestniczyło w praktykach w Niemczech obejmujących ich specjalizację kształcenia.

 


tłumaczyła jedna z uczestniczek projektu, nauczycielka ZSP Strzałkowo Katarzyna Świątek

 

Na zajęciach praktycznych uczestnicy mieli do wykonania między innymi pomiary geodezyjne, nawierzchnie terenowe z kostki brukowej, czy też tradycyjne potrawy z kuchni niemieckiej jeśli chodzi o nauczycieli technikum żywienia. Oprócz powiatu słupeckiego w projekcie brali także udział przedstawiciele ZSER w Słubicach . Dziś miało miejsce uroczyste podsumowanie całego projektu i wręczenie jego uczestnikom certyfikatów Europass potwierdzających udział w przedsięwzięciu. Projekt realizowany był w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a jego kwota wyniosła około 72 000 złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *