Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nauka przejawem patriotyzmu

Weronika Antczak, uczennica Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce dołączyła do grona stypendystów wójta gminy Strzałkowo. Wyróżnienie wręczono podczas szkolnych obchodów Święta Niepodległości.

Stypendia wójta gminy Strzałkowo przyznane są od trzynastu lat w każdej szkole działającej na terenie gminy, zawsze dwa razy do roku. W związku z tym, była to już 26. edycja wręczenia  tego prestiżowego wyróżnienia. W swoim wystąpieniu Dariusz Grzywiński podkreślił, że stypendia to jedna z najważniejszych inwestycji podejmowanych przez strzałkowski samorząd, gdyż zdobycie jak najlepszego wykształcenia jest szansą dla uczniów na dobry start w życie dorosłe. Wójt przekonywał również, że dziś kiedy Polska jest wolna, to właśnie poprzez naukę młodzi wypełniają swój patriotyczny obowiązek.

Weronika Antczak, za nienaganne zachowanie i średnią ocen 5,42 otrzymała stypendium po raz pierwszy. Jak sama przyznała to dla niej wielkie wyróżnienie.

 

 

Zgodnie z tradycją szkoły, Weronika otrzymała także tytuł „Najlepszy z najlepszych”, który zawsze przyznawany jest osobie otrzymującej stypendium wójta gminy.

W drugiej części spotkania uczniowie zaprezentowali gościom program artystyczny z okazji Święta Niepodległości, a na zakończenie przed szkołą posadzono Dąb Wolności, upamiętniający 25. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce.

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz