Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nawet 10 lat więzienia za kradzież naczyń liturgicznych w Zagórowie

Policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło pod koniec lipca w jednej z zagórowskich parafii rzymskokatolickich. Odzyskali również naczynia liturgiczne, które padły łupem złodzieja.

Podejrzanemu o dokonanie tego przestępstwa grozi nawet do 10 lat więzienia.Policjanci z Zagórowa wspierani przez funkcjonariuszy w Wydziału Kryminalnego słupeckiej jednostki policji zajęli się sprawą pod koniec lipca. Wtedy zgłoszono o kradzieży kilkunastu pozłacanych naczyń wykorzystywanych do codziennej celebracji mszy m.in. kielichów, paten, cyboriów.

Wytypowanie sprawcy i ustalenie okoliczności zdarzenia nie należało do łatwych, efekty przyniosła praca operacyjna. 12 sierpnia policjanci zatrzymali osobę, którą podejrzewali o dokonanie przestępstwa. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu konińskiego.

Podczas przeszukania mieszkania osoby odnaleziono wszystkie ukradzione przedmioty. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne czyny. Podejrzanemu przedstawiono już zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z decyzją prokuratora mężczyznę oddano pod dozór policji do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy w sądzie.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz