Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nawet 5 lat więzienia za kradzież rowerów

O tym, że kradzież nie popłaca przekonali się na własnej skórze dwaj złodzieje rowerów. Wrzesińscy policjanci zatrzymali ich, a następnie postawili zarzuty. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wrzesińscy policjanci zatrzymali dwóch miłośników cudzych rzeczy. Łączna wartość poniesionych strat na szkodę zgłaszających osób wyniosła 3200 złotych.

Ciąg przestępczych zdarzeń rozpoczął się z 16 na 17 stycznia br. gdzie doszło do kradzieży trzech rowerów. Dwa z nich zniknęły z ulicy Daszyńskiego, natomiast jeden z Kościuszki we Wrześni.

Sprawcy ogólnie swoim szybkim, ale nieuczciwym zyskiem cieszyli się bardzo krótko. 49-letni mieszkaniec Gminy Września od kradzieży z Daszyńskiego został zatrzymany 17 stycznia, natomiast 19-latek pochodzący z powiatu słupeckiego wpadł w ręce policjantów już następnego dnia.

Sprawcom kradzieży rowerów zostały postawione zarzuty, za które według kodeksu karnego grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów.

Dwa jednoślady wróciły do swoich właścicieli.

 

TEKST: KPP Września

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *