Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nie będzie funduszu sołeckiego w Gminie Strzałkowo

Rada Gminy Strzałkowo po raz kolejny zdecydowała o niewyodrębnianiu w budżecie środków na fundusz sołecki.

Uchwała w tej sprawie znalazła się w porządku obrad wczorajszej sesji Rady Gminy Strzałkowo.

Wzorem lat poprzednich tuż przed posiedzeniem wójt wraz zastępcą i skarbnikiem spotkał się z sołtysami, by poznać ich zdanie na ten temat. Po krótkiej dyskusji przeprowadzono głosowanie.

Z 15 sołtysów biorących w nim udział tylko dwóch opowiedziało się „za”. Mając to na uwadze radni jednogłośnie zdecydowali, że w budżecie na 2025 rok środki na fundusz sołecki nie będą wyodrębnione.

 

6 odpowiedzi

  1. Widać że niektórzy sołtysi wykazywali „dumę” że głosowali że oddają solecki pieniądze we władanie Wójtowi. Żenada jak łatwo poddaja się narracji Gminy że są duże kłopoty w sprawach księgowych zwiazanych z rozliczeniem własnym tego funduszu. W ściennych gminach sołtysi zdecydowali inaczej i już od kilku lat „rządzą się sami” a „Nasi” w większości chcą chodzić na pasku Wojta. Oni też należą do Towarzystwa wzajemnej adoracji jakie w Naszej Gminie istnieje od kilkudziesięciu lat.

  2. Ubezwłasnowolnieni Sołtysi. Widać niektórzy tak mają. Czyżby wygodnictwo a może zwykle tchórzostwo.

  3. Co to za ludzie którzy skaczą jak im wójt karze, ciekawe czy we wszystkich miejscowościach następuje rozwój z tego funduszu?

  4. Widać że powyższe komentarze udzielają ludzie infantylni i bez większego rozeznania w samorządzie. Fundusz sołecki to jakaś tam kwota natomiast w naszej strzałkowskiej gminie o co sołtys zawnioskuje to z reguły dostaje i tą kwota znacznie przekracza fundusz sołecki bambiki ;-)))

  5. Bolo-bambiku, jesteś bezczelny. Wyobraź sobie leszczu że to nie jest tak skomplikowane jak próbujesz to przedstawiać. Tworzenie funduszu soleckiego w Polsce opiera się wszędzie na tych samych zasadach. Wyobraź sobie że w Gminie Września solectwa osobiście dysponują tymi funduszami i mają się dobrze, nawet małe solectwa robią w swych wioskach dużo z korzyścią dla mieszkańców.

  6. Tak z reguły dostaje… Ale gdyby wszystkie solectwa złożyły wnioski to wtedy rządca decyduje komu je przyznać. To powoduje że solectwa zatracaja zdolność gospodarowania własnymi środkami. To między solectwami powinno powstawać porozumienie o ewentualnym połączeniu funduszy w celu jakiegos większego wspólnego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *