Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nie będzie już starostą

Zaskakującą decyzję podjął Mariusz Roga, starosta Powiatu Słupeckiego.

Zaskakującą decyzję podjął Mariusz Roga, starosta Powiatu Słupeckiego. W nadchodzących wyborach postanowił nie ubiegać się ponownie o mandat radnego oraz stanowisko starosty.

-Jak się coś kiedyś zaczyna, to oczywistą rzeczą jest, że kiedyś musi być koniec. Moja decyzja oparta o sprawy osobiste nakazuje mi dziś powiedzieć, że wycofuję się z pracy w samorządzie Powiatu Słupeckiego. Nie będę kandydował w najbliższych wyborach do Rady Powiatu Słupeckiego ani innych samorządach. Nie będę też aspirował do stanowiska starosty, które piastowałem przez ostatnie 12 lat. Nie wyprowadzam się stąd, nie zmieniłem poglądów. Nadal chciałbym, żeby powiat rozwijał się dynamicznie i żeby ludzie młodzi chcieli tu po zakończeniu edukacji wracać. Na stosowne sprawozdanie z mojej pracy przyjdzie czas na ostatniej sesji Rady Powiatu- mówi Mariusz Roga.

-W życiu człowieka decyzja o zakończeniu działalności zawodowej, społecznej jest jedną z trudniejszych. Taką podjął pan starosta. My tą decyzję szanujemy chcąc podziękować mu za 12 lat pracy w samorządzie powiatu. O inwestycjach jakie zostały zrealizowane pod jego kierownictwem będzie jeszcze okazja powiedzieć. Teraz warto przypomnieć, że klamrą tych dwunastu lat spinaja się inwestycje związane ze szpitalem, najpierw jego termomodernizacja i wyposażenie, teraz rozbudowa. To nie jest tak jak chcieliby niektórzy, że pan starosta zostawia po sobie spaloną ziemię. Jest to określony dorobek, z którego na pewno następcy będą korzystać- mówi burmistrz Michał Pyrzyk, szef struktur PSL w Powiecie Słupeckim.

Nazwiska potencjalnego następcy Rogi jednak nie zdradza-O kandydacie na starostę będziemy rozmawiać po wyborach. O tym jak będzie wyglądała Rada Powiatu i kto będzie miał wpływ zadecydują wyborcy. Można powiedzieć, że tak jak nasz świetny skoczek Kamil Stoch skupiamy się najpierw na pierwszym skoku czyli wyborach, potem przyjdzie pora na kolejny skok, już w finałowej, mistrzowskiej serii- dodaje Pyrzyk.


Najnowsze komentarze
  • Nie sztuką było nabrać kredytòw a teraz niech ktoś inny się martwi

  • Oj p. Roga 5 lat za późno. Jestem przekonany, że rządy PiS-u rozliczą Cię do ostatniej złotówki, nawet na emeryturze.

    • Przestań bredzić trolu. Najpierw rozliczcie swoje opasłe brzuchy

  • Tak się powiat rozwinął że szok zero zakładu pracy (a mogły powstać fabryki itp) tu żaden młody po szkole nie zostanie nie ma szans

    • Przecież lubisz ciszę , nie lubisz smrodu . Nie chcesz zakładów pracy . Wolisz jechać do wrzesni a najlepiej do Niemiec bo tam dobrze płaca . Sami nie wiecie czego chcecie

  • ooooo szkoda!!!! a taki był dobry na staży się znał z Geniem się kumplował i musi odejść żal mi

Dodaj komentarz