Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nie będzie pola biwakowego na powidzkich Łazienkach

O zmianie przebaczenia terenu wykorzystywanego do tej pory jako pole biwakowe poinformował wójt Gminy Powidz, Jakub Gwit.

-Wspólnie z Prezesem POSiR sp. z o.o. podjęliśmy decyzję o całkowitym zakończeniu już w tym roku działalności pola biwakowego na terenie Łazienek w Powidzu. Docierały liczne głosy mieszkańców i osób odwiedzających Powidz, że dotychczasowy sposób zagospodarowania tych głównych terenów turystycznych miejscowości nie jest odpowiedni: negatywnie wpływa na estetykę oraz utrudnia korzystanie przez pieszych oraz rowerzystów.

Brak pola w tym miejscu to też działania zmierzające do lepszej ochrony linii brzegowej jeziora, na rzecz czego współpracujemy z Wodami Polskimi. Oczywiście nie wróci też tam ogólnodostępny parking.

Tym samym teren ten, jak przed wojną, zyska głównie funkcje rekreacyjne, turystyczne, z dopuszczeniem działania usług gastronomicznych i wodnych.
W roku bieżącym będziemy chcieli ogłosić konkurs na koncepcję zagospodarowania terenu ośrodka Łazienki, tak żeby w oparciu o taką spójną wizję, starać się w przyszłości o środki zewnętrzne na ten cel- informuje wójt, Jakub Gwit.


Najnowszy komentarz
  • Brawo, w koncu jakas rozsadna decyzja !

Dodaj komentarz