Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nie będzie progów zwalniających na Kilińskiego

Jest już odpowiedź dotyczącą interpelacji radnego, Mirosława Miczugi odnośnie progów zwalniających na ulicy Kilińskiego w Słupcy.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. -W odpowiedzi na interpelacje zgłoszoną w dniu 23 września 2021r. w sprawie możliwości zamontowania progów zwalniających, które poprawią bezpieczeństwo przechodniów, uprzejmie informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 03 lipca 2003 roku (Dz. U. 2019 poz. 23 1 1 ze zm.) w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, stosowanie progów zwalmających jest niedopuszczalne na ulicach i drogach straży pożarnej, stacji pogotowia ratunkowego itp.

Mając na uwadze zgłoszony przez Pana Radnego problem rozwijania nadmiernej prędkości na ulicy Kilińskiego, będziemy szukali alternatywnego sposobu spowolnienia ruchu pojazdów na w/w ulicy- czytamy w odpowiedzi na interpelację zastępcy burmistrza, Jacka Szczapa.

 

 

 

Będą progi zwalniające na ulicy Kilińskiego?


Najnowszy komentarz
  • „stosowanie progów zwalających jest niedopuszczalne na ulicach i drogach straży pożarnej, stacji pogotowia ratunkowego itp.” czy ja dobrze rozumiem że według interpretacji Pana zastępcy burmistrza, Jacka Szczapa wszystkie progi zwalniające w Polsce są niezgodne z prawem. Z tego co wiem to straż i pogotowie jeździ po wszystkich drogach i ulicach, a więc każdy próg zwalniający jest na drodze używanej przez te służby. Czy może są jakieś drogi na które nie wolno wjeżdżać tym służbą i tam montuje się te progi. Może redakcja poprosiła by o wyjaśnienie tej odpowiedzi Pana zastępce burmistrza, Jacka Szczapa. A może ktoś z czytelników lub policja jest w stanie mi to wyjaśnić.

Dodaj komentarz