Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nie będzie zakazu parkowania na Wojska Polskiego

Swoją odpowiedź na interpelację związaną z ustanowieniem zakazu parkowania na ulicy Wojska Polskiego w Słupcy otrzymał radny, Marcin Pietrzykowski.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. – W odpowiedzi na interpelację zgłoszoną w dniu 20 maja 2024r. w sprawie ograniczenia parkowania pojazdów wzdłuż ul. Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Aleja Tysiąclecia do Powstańców Wielkopolskich, uprzejmie informuję, że w wyniku między innymi Pana wcześniejszej interpelacji obecnie obowiązująca organizacja ruchu drogowego w tym rejonie, była przedmiotem szczegółowej analizy w gronie specjalistów w zakresie organizacji ruchu drogowego.

W konkluzji stwierdzono, że na terenie wyznaczonym wspomnianymi ulicami występuje znaczny deficyt miejsc parkingowych z uwagi na zwartą zabudowę mieszkaniową oraz zlokalizowane tam instytucje edukacyjne. W związku z tym rozwiązaniem problemu będzie znalezienie dodatkowych miejsc do parkowania, a nie ich ograniczanie.

Zauważono również, że wprowadzenie proponowanego zakazu spowoduje przeniesienie parkujących tam pojazdów na sąsiednie ulice, które są już mocno obciążone.

Wobec powyższego nie możemy w takim zakresie zrealizować zaproponowanego rozwiązania ale dołożymy wszelkich starań aby rozwiązać zgłoszony przez Pana problem w inny sposób, poszukując dodatkowych terenów do parkowania – czytamy w odpowiedzi burmistrza, Jacka Szczapa.

 

Problemy z parkowaniem na Wojska Polskiego. Radny chce zakazu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *