Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nie chcą elektrowni fotowoltaicznych przy Jeziorze Powidzkim

Na jednym z portali społecznościowych utworzony został profil będący głosem sprzeciwu wobec powstania elektrowni fotowoltaicznych w Gminie Ostrowite.

-Niniejszy profil jest głosem sprzeciwu oraz wyrazem protestu mieszkańców miejscowości Giewartów Holendry, Andrzejewo, Sienno oraz Świnna położonych na terenie Gminy Ostrowite, wobec umożliwienia przez Radę Gminy Ostrowite w bezpośrednim sąsiedztwie naszych domów – lokalizacji przemysłowych elektrowni fotowoltaicznych.

Mówimy stanowczo „NIE” trwałemu niszczeniu ładu przestrzennego oraz krajobrazu naszych miejscowości i degradowaniu naszego środowiska naturalnego. W dniu 29.12.2021r. Rada Gminy Ostrowite podjęła uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów lokalizacji elektrowni fotowoltaicznych na obszarze gminy Ostrowite, dopuszczając, bez jakichkolwiek konsultacji społecznych możliwość lokalizowania przemysłowych elektrowni fotowoltaicznych w bezpośrednim sąsiedztwie naszych domów mieszkalnych, których wysokość może dochodzić nawet do 10 metrów !!!!

Zarówno sposób procedowania bez należytego poinformowania społeczeństwa, bez stosownej dyskusji publicznej jak i sama treść Uchwały Rady Gminy jest dla nas bulwersująca i w naszej ocenie sprzeczna z prawem. Z uwagi na powyższe podejmiemy stanowcze działania by doprowadzić do stwierdzenia nieważności przedmiotowej uchwały. Na naszym profilu będziemy na bieżąco informować o wszystkich zdarzeniach prawnych związanych z przedmiotową jakże kontrowersyjną dla naszego życia inwestycją.

W dniu dzisiejszym złożyliśmy na ręce władz Gminy Ostrowite protest podpisany przez 74 mieszkańców. Liczymy, że Wójt Gminy #MateuszWojciechowski wyrazi solidarność z nami oraz zrozumienie społeczne i nie pozwoli na realizację nieakceptowalnego przez nas przedsięwzięcia.

Nie jesteśmy przeciwni samej idei budowania przemysłowych elektrowni na terenie gminy jednakże uważamy że tego typu inwestycje powinny być lokalizowane daleko od naszych domów i gospodarstw a nie w samym środku wsi-czytamy na stronie.

Profil możecie śledzić TUTAJ. O odniesienie się do opisanej sytuacji poprosiliśmy Gminę Ostrowite. Czekamy na odpowiedź.

 


Najnowsze komentarze
  • Nie wiedziałem, że tam mieszkają tacy idioci ! Ciekawy kto się podpisał i kto temu dowodzi, pewnie osoby, które nie będą wynajmowac gruntu pod farmę ;-))))

  • Tak się zastanawiam, czy są w stanie ci wszyscy, którzy mają w tej okolicy ziemię uprawną ( z reguły piachy) wyciągnąć z niej więcej niż z dzierżawy ziemi pod fotowoltaikę i to bez orania, drogich nawozów itd. Niestety każdy wymaga od gmin dróg, parków i innych inwestycji, a kraj obniża wpływy z podatków lokalnych samorządów. Pieniądze z podatku za taką farmę to ogromny zastrzyk dla gminy i nie bardzo rozumiem dlaczego są takie protesty. Zapewne to garstka mieszkańców, którym odpowiada dawny stan gminy(pan, wójt i pleban) bo innego wytłumaczenia nie mam.

Dodaj komentarz