Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nie chcą stacji paliw przy Inter Marche

Temat planowanej budowy stacji paliw między sklepami Inter, a Brico Marche podczas dzisiejszej sesji poruszył radny Tadeusz Markiewicz, który otwarcie skrytykował ten pomysł.

Jak mówił o całej sprawie dowiedział się niedawno.

 

 

Z Markiewiczem zgodzili się też inni radni, którzy twierdzili, że nie mogą się zgodzić na takie działanie.

 

 

Radni mieli również uwagi, co do informacji, jakie otrzymują przy okazji projektów uchwał. Ich zdaniem są one nie wystarczające i zbyt ogólne.

 

 

Głos w dyskusji zabrał też burmistrz Michał Przyk, który tłumaczył, że powstanie stacji nie jest jeszcze przesądzone, a miasto zwróci się do inwestora o sporządzenie raportu dotyczącego oddziaływania na środowisko.

 

Najnowsze komentarze
 • Bez przesady, w dużych miastach działają takie stacje paliw i jest dobrze. Nic nie wybucha nic nie truje i ludzie żyją. W Słupcy nadal zaścianek, a ja jestem za tym aby właśnie w tym miejscu stacja paliw powstala.

 • Chciałbym odnieść się do argumentów przeciwników…
  1. Co złego jest w budowaniu stacji benzynowej w „centrum miasta”? Czy w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie oraz wielu innych większych i mniejszych miastach funkcjonują jedynie na obrzeżach i przedmieściach? Oczywiście, że nie! Znajdują się tam , gdzie istnieje popyt i nie stwarzają zagrożenia. Na całym świecie można spotkać stacje benzynowe w rejonach gęstego zamieszkania. Po drugie, warto odnieść się do kwestii tzw. „centrum miasta”. Czy leży ono w miejscu obok Inter Marche? Zawsze sądziłem, że w okolicach rynku…
  2. Kolejny argument – bliskość od szkoły, bloków, domów… Według przepisów odległość od zabudowań mieszkalnych powinna wynosić 60 m. Jeżeli ten wymóg jest spełniony to następny argument zdecydowanie chybiony.
  3. Duża ilość stacji benzynowych? Przecież to wolny rynek powinien wpływać na to, czy będzie ich pięć czy dwieście! Jeżeli zabraknie klientów to właściciel po prostu taką nierentowną stację zamyka. Władza nie powinna w to w ogóle ingerować!
  4. To jasne, że sąsiedzi będą przeciwko… Ale jeżeli inwestor spełni wszystkie wymogi to dlaczego obiekt miałby nie powstać? Jeżeli ktoś pragnie dookoła domu piękny widok z lasem i jeziorem to niech przeniesie się na wieś! Miasto nigdy nie rozwinie się, jeżeli ze względu na „widok z okna” nie będą powstawać kolejne inwestycje!
  5. „Dziś stacja – jutro myjnia!” Brak słów… Jeżeli takie są poglądy na rozwój miasta to nie czeka nas świetlana przyszłość… Przecież władzom powinno zależeć na powstawaniu kolejnych przedsiębiorstw! Właśnie takie myjnie, stacje benzynowe tworzą miejsca pracy i zwiększają przychody do budżetu miasta! Radni powinni walczyć o to, aby inwestorzy (mali, średni oraz wielcy) chcieli w Słupcy prowadzić działalność gospodarczą. Dlaczego mielibyśmy zakazywać powstawaniu takich obiektów jak myjnia?

 • A ja jestem na nie.nie chce mieć pod oknem stacji i ludzi którzy piją do rana.jakas masakra. mało jest stacji ,slupca to nie warszawa

  • 1) pan Markiewicz na początku powiedział bardzo sensowne słowa i popieram go w całości, ale na marginesie nie popsuł tylko sobie walentynek ale i tym paru rodzinom też – pytając o ich zdanie właśnie wtedy, można było poczekać na 15 lutego :-)
   2) #młody słupczanin ile miejsc pracy dała myjnia na Kilińskiego?
   3) ja mieszkam na os Niepodległości bardzo blisko nowej ulicy Fiszera i NIE CHCĘ tam stacji, nigdy mieszkając w Słupcy od tylu lat nie pomyślałbym że przy mnie wkopią zbiornik z paliwem, mimo że przepisy na to mogą pozwolić: te 60 metrów, dopełnienie formalności z ochroną środowiska itd, ale gdzie tu zdrowy rozsądek, wypowiedzi wszystkich radnych oddają nasze obawy i kategorycznie się z nimi zgadzam – temat dla mnie prosty: radni w waszych rękach temat do załatwienia, a w naszych – mieszkańców, którzy nie chcą takiej imprezy pod domem – jak przedmówca – NIE CHODZIMY DO INTER I BRICO! Ja tak zaczynam już od dziś – do LIDLA mam tak samo daleko. A więc apel do pana szefa od Brico – stacji w Słupcy jest dosyć, w centrum (#do młodego słupczanina – to to miejsce gdzie wielu z nas zorganizowało sobie centra życiowe i w wyniku rozrostu Słupcy obok Rynku – Pl. Szkolnego, ciągu na Traugutta i Os. Niepodległości to także dla wielu BERLINGA i PLAZA) nie warto tego robić, bo to fatalny przykład. To już Tesco jest bardziej ekologiczne, a Wy niby to play zabaw budujecie, muszkieterowie i tak dalej wielkie hasła, misja firmy, włączanie się w pomoc chorym, festyny itd… a ty nagle stacja… paliw… zastanówcie się czy ten ruch nie będzie pierwszym krokiem który spowoduje że sporo waszych stałych klientów jak np. ja się od was odwróci. No ale swoboda gospodarcza… to tak jakby budując stację, za chwilę odsprzedać czyste powietrze i skumulować smog z całego rejonu w centrum – ot takie porównanie…
   4) cytat: “Jeżeli ktoś pragnie dookoła domu piękny widok z lasem i jeziorem to niech przeniesie się na wieś! Miasto nigdy nie rozwinie się, jeżeli ze względu na „widok z okna” nie będą powstawać kolejne inwestycje!”
   i czy ty mieszkasz w Słupcy w ogóle, czy pod tym swoim nickiem kryje się szefo od inter ;-/ co widzisz za SWOIM OKNEM, mój znajomy kolega co sprzedaje auta na ul. Smugowej zamieszkując w spokojnej ulicy w życiu nie pomyślał, za za chwilę za oknem będzie miał blokowisko :) albo szybką “trasę” Kopernika
   a co do radnych to walczą o inwestycje, ale jak widać rozsądek bierze górę i tam gdzie trzeba, gdzie istotny jest interes małych społeczności lokalnych mówią nie, szkoda, że tak mało chwil że można się poszczycić, że ja to ich elektorat, ale to idzie w dobrym kierunku – BRAWO
   a więc SUMMA /łac./ mojego przydługiego wywodu: do sklepu nie chodzimy dopóki się sytuacja nie wyjaśni i nie wróci na właściwy tor…
   moderator czy wolność słowa u was nie obowiązuje? gdzie posty z wczoraj… cenzura tutaj jest też………

    • ok zwracam honor. dla przejrzystości nie warto aby te dwa art. były razem… mały dziennikarski nieład

   • Nie chodźmy do Brico hm czyżby mrówka miała się aż tak źle że trzeba nawoływać za każdym razem do protestu przeciwko najbardziej konkurencyjnej firmy w Słupcy a może to heban na spółkę z kornikiem nie ważne ja też mieszkam na niepodległości i uważam że ta inwestycja dobrze zrobi miastu i mieszkańcą i nie ździwie się jak ci co najwięcej teraz krzyczą sami będą kożystać ż jej usług

 • Jest wolny rynek, socjalistom wara od przedsiębiorczych ludzi, to z ich podatków się utrzymujecie, jak będą mieli podłej jakości paliwo, nikt u nich nie kupi, ale socjaliści i komuniści wiedzą najlepiej, jak wszystko spieprzyć.

 • Jestem za. Braknie paliwa do kosiarki i podejdę sobie z karnisterkiem. Nie ma sprawy.

Dodaj komentarz