Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nie ma chętnych na powiatowe stypendium lekarskie

Jakiś czas temu Zarząd Powiatu Słupeckiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów V i VI roku kształcących się w szkole wyższej na kierunku lekarskim. Niestety chętnych nie było. 

Z takim pomysłem podczas jednej z lipcowych sesji wyszła radna, Natalia Bobrowska-Bartkowiak -Chciałabym bardzo poprosić Zarząd Powiatu, jak również radnych o to żebyśmy ufundowali stypendia dla studentów medycyny i pielęgniarstwa, po to żeby już teraz zabezpieczyć sobie kadry medyczny, żebyśmy na naszych warunkach stanowili zapotrzebowanie dla naszego szpitala- mówiła przedstawiając swoją propozycje radnym.

Pomysł doczekał się realizacji. Stypendium miało być przyznawane na maksymalnie 18 miesięcy od października 2020 roku w  wysokości do 2 000 zł miesięcznie

Jednym z warunków jego otrzymania miało być przepracowanie co najmniej 3 lat po zakończeniu studiów w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Słupcy.

Nabór wniosków w tej sprawie ogłoszony został w połowie listopada i zakończony 11 grudnia. Podczas ostatniej sesji starosta, Jacek Bartkowiak poinformował o jego efektach.

-Pewnie nie pozostaje nam nic innego jak zadbać o lepsze nagłośnienie, lepszą reklamę tego stypendium, bo na razie chętnych nie było. Myślę, że sprawę też omówimy na najbliższym posiedzeniu komisji zdrowia- mówił starosta.

 

Powiat da stypendium studentom kierunków lekarskich w zamian za pracę w SPZOZ


Najnowszy komentarz
  • Słupca za chwilę będzie jak Przystanek Alaska – młodych lekarzy trzeba będzie dosłownie przykuć do ZOZu

Dodaj komentarz