Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nie płacą za śmieci i czynsz w Gminie Słupca

Ogromne zaległości jeśli chodzi o opłaty mają niektórzy mieszkańcy Gminy Słupca.

Jak poinformowała wójt, Grażyna Kauzś na środowej sesji z tytułu zaległości za wywóz odpadów do gminnego budżetu nie wpłynęło ponad 216 000 zł. Więszkość mieszkańców nie odpowiada na upomnienia wysyłane przez Urząd, a niektórymi sprawami zajmuje się już komornik.

To nie jedyne brakujące opłaty w gminnej kasie. Kolejne dotyczą mieszkańców budynków komunalnych Gminy Słupca, którzy nie płacą czynszu. Łączna zaległa kwota na dzień dzisiejszy to ponad 44 000 zł. -Tutaj również są wysyłane upomnienia. Mamy takich baronów finansowych, których zadłużenie wynosi 7-8 tysięcy złotych. Wszystkie te nasze upomnienia odbijają się jak guma o ścianę, a niejednokrotnie komornik nie ma z czego ściągnąć, bo najczęściej są to ludzie, którzy nigdzie nie pracują- mówiła wójt.

W tej chwili w urzędzie jest ponad 20 podań oczekujących na mieszkanie komunalne. Jak zapowiedziała Grażyna Kazuś samorząd przyjrzy się sytuacji obecnych najemców i sprawdzi, czy posiadają swoje budynki, w których mogliby mieszkać. Wówczas nie mogliby korzystać z mieszkań socjalnych.


Najnowsze komentarze
  • Dlatego Ci, którzy uczciwie płacą, będą płacić więcej, bo kasa musi się zgadzać. Niepojęte, że nie można tych pieniędzy ściągnąć z ludzi, którzy nie płacąc śmieją nam się w twarz i pokazują środkowy palec. Nie da się ściągnąć z konta, to komornik chyba na prawo zająć ruchomości.

  • Uczciwi za to zapłacą, więc nieuczciwi powinni zostać wymienieni z imienia i nazwiska, ale oczywiście prawo tego zabrania, a nie zabrania karać uczciwych. – „Za każdy dobry uczynek, spotka Cię zasłużona kara”…

  • Nie dziwię się są osoby których nie stać na oplaty wszystko takie drogie i poszło do góry więc z czego mają zapłacić i będzie jeszcze gorzej

Dodaj komentarz