Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nie tylko bieganie

Już w najbliższą sobotę wielkie święto biegowe w Strzałkowie. Oprócz emocji sportowych, w programie imprezy nie zabraknie także wielu innych atrakcji. Będą m.in. pokazy latawców oraz możliwość zarejestrowania się do bazy potencjalnych dawców szpiku.

„Strzałkowo na Start” to propozycja dla wszystkich miłośników biegania i dobrej zabawy. Nieważne czy ktoś jest amatorem, czy wyczynowym sportowcem, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wszystko rozpocznie się w sobotę (10 maja) o 15:30 na boisku za halą sportową przy ul. Górnej, pokazową rozgrzewką. Później do rywalizacji przystąpią przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, oraz gimnazjaliści. Biegowe zmagania zakończą I Mistrzostwa Gminy Strzałkowo na dystansie 10 km. Równolegle wystartuje też rekreacyjny bieg na 5 km i marsz Nordic Walking. Zapisy do biegów znajdują się na stronie www.czasnachip.pl/2014/strzalkowo.php.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. W trakcie biegów przeprowadzony zostanie pokaz latawców przygotowany prze profesjonalną firmę „Ikar” z Biskupina. Będą również konkursy puszczana latawców dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo, przez cały czas trwania imprezy będzie można skorzystać z bezpłatnego badania wad postawy u dzieci w wieku 3-10 lat oraz zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja zostanie przeprowadzona przez Fundację DKMS Polska i będzie polegała na pobraniu wymazu z wewnętrznej części policzka. Osoby, które chciałyby się zarejestrować proszone są o wzięcie ze sobą dowodu tożsamości.

Organizatorami imprezy „Strzałkowo na Start” są: Urząd Gminy w Strzałkowie oraz Stowarzyszenie „Rozwinąć Skrzydła” działające przy Gimnazjum im. Janusza Korczaka. Wyłącznym sponsorem biegu głównego został Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie, który dla każdego uczestnika ufundował koszulkę techniczną. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają także pamiątkowe medale a najlepsi nagrody. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *