Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Nie wiem czy to nie jest marnotrastwo powiatowych pieniędzy na takie remonty”

Odpowiedź na swoją interpelację dotyczącą naprawy drogi w Wierzbocicach otrzymała  radna Gminy Słupca, Hanna Smarzyńska. Podczas sesji zwracała także uwagę na sposób przeprowadzania doraźnych remontów na wspomnianej drodze.

-Ja dzisiaj wyjeżdżając na sesję przez okno widzę pracowników, którzy łatają mi dziury na drodze. Prosiłam, żeby te remonty cząstkowe były robione w jakiś normalny sposób. Nie wiem ja się nie znam na takich pracach, ale jeżeli widzę pracownika z miotłą, który wymiata wodę z dziury, do tego wrzuca w tą dziurę jaką masę bitumiczną, ugniata ją nogą i posypuje piaskiem, nie wiem czym nawet…

Odjeżdża i on uważa, że ta dziura będzie się trzymała no to mi się wydaje, że nie wiem, czy tydzień wytrzyma. Także nie wiem czy to nie jest marnotrastwo powiatowych pieniędzy na takie remonty. Mogliby radni powiatowi zwrócić uwagę, żeby tych pieniędzy nie wyrzucać w błoto- mówiła radna.

O sprawie jej interpelacji pisaliśmy TUTAJ. -W odpowiedzi na pismo p. Hanny Smarzyńskiej Sołtysa wsi Wierzbocice informuję, iż wnioski do projektu budżetu zgodnie z uchwałą Rady gminy Słupca należy składać do dnia 30 września roku poprzedzającego rok budżetowy.

W trakcie roku budżetowego wszystkie wnioski zmian w wydatkach budżetowych muszą wskazywać źródło finansowania takich wydatków. Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze uchwały budżetowej na rok 2022.

Po uchwaleniu budżetu na bieżący rok Rada Gminy może zdecydować o zmianach wydatków w budżecie w ramach posiadanych środków finansowych- czytamy w odpowiedzi Skarbonka Gminy Słupca Cezarego Fajkowskiego.

 

„(…) W miejscowości nie ma nic, co jest na utrzymaniu Gminy, co służy lokalnej społeczności”


Najnowszy komentarz
  • Dosyć że droga dziurawa jak sito to słabe oświetlenie i kierowcy jeżdżą przez wieś jakby byli na jakimś torze wyścigowym zero przestrzegania przepisow

Dodaj komentarz