Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Nie wierzę, że mieszkańcy nie chcą Budżetu Obywatelskiego”.

Temat kampanii informacyjnej dotyczącej Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok został poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta.

Jak informowaliśmy na naszej stronie do tegorocznej edycji wpłynął tylko jeden wniosek dotyczący zakupu wozu dla OSP Słupca. Podczas sesji radni podjęli uchwałę dotyczącą zmiany regulaminu całej inicjatywy, tak by możliwe była przeprowadzenie głosowania na jeden projekt.

Nie obyło się także bez dyskusji . -Czytałem na stronach Urzędu Miasta ten cały harmonogram, gdzie jest napisane, że do 13 maja miała być prowadzona kampania informacyjno-edukacyjna. Wiecie Państwo, że ja kiedyś byłem fanem Budżetu Obywatelskiego i teraz mnie zasmuciło to, że jest tylko jeden wniosek. Czy ta kampania, o której mowa została przez Urząd Miasta przeprowadzona w należyty sposób?

Czy to tylko ograniczyło się do zamieszczenia tej informacji na stornie Urzędu? Czy były podjęte jakieś inne kroki typu plakaty, komunikaty inne ogłoszenia? Bo szczerze mówiąc nie wierzę, że mieszkańcy nie chcą Budżetu Obywatelskiego. To są pieniądze, które dziś leżą na ziemi, które można podnieść i coś z tym zrobić- mówił radny, Maciej Graczyk. Jego zdanie podzielił Ryszard Pialrski.

-Oczywiście zawsze można powiedzieć, że tej informacji było za mało. Natomiast Budżet Obywatelski jest już przeprowadzany od ośmiu, czy dziewięciu lat cyklicznie. Nie mniej jednak wsłuchując się w głosy społeczności lokalnej, opinii publicznej, rozważamy możliwość wydłużenia okresu składania wniosków ze względu na to, że wpłynęła tylko jedna oferta.

Miałoby to mieć miejsce do 31 lipca. Tą decyzję podejmę jutro po analizie prawnej- mówił burmistrz, Michał Pyrzyk. -Sam bym zgłosił pięć projektów, o których myślę, a które mogłyby być skurczenie w tym budżecie realizowane. Nie wiem dlaczego tak się stało, być może ma na to wpływ również fakt, że część zadań zgłaszanych do tej pory cyklicznie, jest przez nas realizowana w tym roku tak jak na przykład tężnią, czy ścianka wspinaczkowa.


Najnowsze komentarze
  • Bo to jest żenada że na odczepne daje się ludziom jakieś śmieszne grosze żeby o sobie decydowali. Przeznaczcie na budżet kilka milionów, a pojawią się projekty i będzie z czego wybierać.

  • W Słupcy budżet obywatelski nie działa. Obserwuję to od dawna. W Słupcy jedyny projekt który był spójny z ideą tego projektu to pamp track pana Lisiak. Cała reszta to zatykanie dziur i cwaniackie machlojki samorządowców w tym pyrzyka. Na wozy strażackie, budowy chodników macie Państwo pieniądze w budżecie. Całkowicie rozumiem ludzi którym nie chce się pisać projektów, poświęcać czas na zbieranie podpisów żeby rywalizować z samorządowcami którzy przy zielonym stoliku budżet obywatelski już zaplanowali na wóz strażacki. Ot macie za swoje.

    • Mam takie samo zdanie! Naprawdę ciekawe projekty pisane przez obywateli odpadały. Zeszłoroczna wygrana Ogródków działkowych to farsa i pokazuje, że w Słupcy BO nie spełnia swojego podstawowego zadania!

      • Proszę podać projekty, które odpadły. Przeczytaj regulamin. Wygrywa projekt, który zbierze największą ilość głosów. To od nas, mieszkańców Słupcy, zależy który projekt wygra.

  • Budżet obywatelski nie działa bo Lokalni celebryci zaczęli tam mieszać. Radni i Cala wierchuszki powinni mieć zakaz zgłaszania projektów – jesteś w samorządzie to powinieneś dać szansę obywatelą a nie w blasku fleszy zgłaszać projekt.

Dodaj komentarz