Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nie wszyscy pracownicy szpitala chcą się zaszczepić przeciw COVID-19

O temat obowiązkowych szczepień pracowników słupeckiego szpitala pytaliśmy nowowybranego dyrektora SPZOZ, Macieja Sobkowskiego.

-Z punktu widzenia medycznego byłoby to wskazane. My mamy w swojej strukturze organizacyjnej takie oddziały, gdzie pacjenci są szczególnie narażeni na infekcję kronawirusem, chociażby Zakłada Opiekuńczo-Leczniczy, gdzie są nieco starci pacjenci, mocno schorowani.

Powinniśmy dbać o to, żeby nie było tej transmisji wirusa z pracownika na pacjenta. Wprowadzam też pewne działania profilaktyczne. Na chwilę obecną wszyscy pacjenci przebywający we wspomnianym oddziale są zaszczepieni.

 

 

Nie dalej jak w zeszłym tygodniu wysłaliśmy pisma do pracowników zachęcające do szczepień. Oczywiście stawiamy tutaj jako główny argument bezpieczeństwo naszych pacjentów. Odzew jest rożny. Zawsze zostanie jakaś grupa pracowników, którzy będą w jakiś sposób kontestować szczepienia przeciwko COVID.

Przepisy prawa nie pozwalają żeby przymusić kogoś do zaszczepienia się. Ja mogę rekomendować, mogę też wprowadzić środki profilaktyczne na przykład w postaci obowiązku codziennego testowania się pracownika niezaszczepionego- tłumaczył- Maciej Sobkowski.

Jak dodał dyrektor w szpitalu do tej pory nie zaszczepiło się około 40% jego pracowników.


Najnowsze komentarze
  • No to coś musi być w tym eksperymencie medycznym.

    • to jest w tym eksperymencie, że teraz w szpitalach w UK na Deltę lądują przeważnie niezaszczepieni

      • To jest ekperyment medyczny

        • tak o tobie powiedziała położna? no ładnie!

Dodaj komentarz