Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nie wszyscy sprzątają po swoich psach

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy zdjęcie, na którym widać psie odchody wyrzucone przy jednym z koszy na śmieci w naszym mieście.

Pokazana sytuacja miała miejsce w okolicach galerii handlowej na ulicy Kopernika. Część nieczystości znajduje się w specjalnych woreczkach, jednak część zawinieta jest w zwykłe chusteczki. Jak się jednak okazuje to nie pierwszy tego typu przypadek w Słupcy.

W 2015 roku słupecki samorząd zainicjował akcję „Posprzątaj po swoim psie”. W jej ramach na terenie miasta zainstalowano ostatnio specjalne dystrybutory, z których można bezpłatnie pobierać woreczki na psie nieczystości.

Odchody umieszczone w woreczku należy wrzucać do zwykłych koszy na śmieci, których na terenie miasta jest ponad 300. Jest to sposób zgodny z prawem i stosowany przez większość miast, które zajęły się tym problemem.

Ogółem na ternie Słupcy zamontowanych jest 17 dystrybutorów, z których dwa zostały zniszczone i wymagają wymiany. W tym roku zamówionych zostało dodatkowych 5 sztuk. W 2020 roku zakupiono w sumie 100 tysięcy woreczków na kwotę 3198 złotych.

-W tym roku zamówiliśmy pierwszą partię woreczków w ilości 25 tysięcy i będziemy je sukcesywnie domawiać w zależności od zużycia- tłumaczy zastępca burmistrza, Jacek Szczap.

Przypomnijmy, że nie wykonywanie obowiązku sprzątania po swoim psie, zgodnie z art. 54 ustawy Kodeks wykroczeń, zagrożone jest karą grzywny w wysokości do 500zł.


Najnowsze komentarze
  • Proszę zobaczyć na ulicy Wygonowej ilu właścicieli puszcza swoje pieski i nie sprząta po nich. Zdarzają się przypadki ze pieski załatwiają swoje potrzeby pod furtkami do posesji.

  • Ciekawe jak wielu właścicieli psów w Słupcy płaci podatek od swoich pupili. Zdecydowana większość tego nie robi i również nie sprząta a wymaga woreczków w dystrybutorach, które przecież zakupione są z podatków.

  • jeszcze trochę to podatek będziemy płacić za to że jeszcze żyjemy

  • Podatek od pupili nic nie pomoże ,potrzebne dobre wychowanie a na to już za póżno.Tylko surowe kary !!!!

  • Dokładnie tak. A jak zwrócisz im uwagę to jeszcze wielkie ale. Skoro miasto nic z tym nie robi. To powinno osobiście przyjść i posprzątać nam pod posesjami!!!!!

Dodaj komentarz