Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„(…)Nie wszystkim znane oblicze powiatu słupeckiego”

Na rowerze powiatowe drogi systematycznie przemierza starosta, Jacek Bartkowiak aby sprawdzić ich stan.

-Cotygodniowy rekonesans rowerowy starosty Jacka Bartkowiaka odkrywa, nie wszystkim znane oblicze powiatu słupeckiego. I nie mówimy tu o walorach przyrodniczych czy historycznych, co do których nikt nie ma wątpliwości, że są unikatowe i stanowią powód do dumy. Mówimy o drogach, którymi poruszają się codziennie setki ludzi, szczególnie mieszkańców tych terenów. Lata zaniedbań doprowadziły do degradacji infrastruktury, której stan zagraża bezpieczeństwu podróżujących. Weźmy na przykład odcinek drogi powiatowej Orchowo – Osówiec.

Mozaika popękanego asfaltu ciągnąca się na długości ok. 5 km i wszechobecne dziury to niechlubna wizytówka tamtej części powiatu. Nie inaczej jest w centrum naszej „powiatowej ojczyzny”, w której wszystkie miejscowości mające Cienin w nazwie cierpią na poważne ubytki i spękania w przebiegających tamtędy drogach powiatowych. Jeszcze gorzej jest w okolicach miejscowości Mlecze w gm. Orchowo, gdzie ciąg komunikacyjny stanowi utwardzony kamieniem trakt pamiętający czasy rozbiorów lub droga gruntowa będąca sporym wyzwaniem, zwłaszcza w okresie opadów.

To pierwsze z brzegu przykłady dróg, które wymagają pilnych interwencji, a takich jest znacznie więcej. Jest jednak dobra wiadomość, infrastruktura drogowa w powiecie słupeckim jest stopniowo remontowana, rozbudowywana, a także budowana od podstaw. Obecnie na terenie powiatu trwają inwestycje w sześciu różnych lokalizacjach. W planach są kolejne, na które Zarząd Powiatu stara się pozyskać środki zewnętrzne- czytamy na stronie Informatora Powiatu Słupeckiego.

 

FOTO: Informator Powiatu Słupeckiego


Najnowsze komentarze
 • Obecny starosta jest zagorzałym rowerzystą. Pytanie czy więc objeżdża drogi powiatowe w ramach swojego sportowego hobby czy po to, żeby niby przysłużyć się społeczności poprzez pokazanie stanu dróg w powiecie? Poprzedni starostwie nie objeżdżali powiatu na rowerze? Może mieli przeciwskazania zdrowotne do jazdy rowerowej? Co będzie jak Zarząd nie pozyska środków zewnętrznych, bo Unia Europejska wstrzymała wypłatę pieniędzy dla Polski z powodu łamania praworządności?

 • Dobrze wiedzieć o czym się mówi, kiedy będzie wybierana kolejność remontów powiatowych dróg. Serdecznie zachęcam do jazdy rowerem, również po tych trasach, które wymagają modernizacji

  • Panie Bartkowiak, a to nie jest czasem wyłącznie lans przed odwołaniem ?!

  • Pewnie, że dobrze wiedzieć. Nie mógł pan pokonać na rowerze tych dróg bez pchania się „na ekrany”? Drogi w powiecie zjeździłem niemalże wszystkie. Na rowerze. Bez fotografowania się w celach autoreklamy mogę panu wymienić, które drogi wymagają remontu.

  • Panie Starosto oprócz asystenta osoby niepełnosprawnej coś pan zrealizował z swoich obietnic ?

  • proszę o rajd na waclawow piątek lub niedziela pośród rozwojowej drogi i setek a nawet tysięcy aut przemierzajacych ta miejscowosc

 • Skoro Panie Starosto jeździ Pan rowerem po drogach powiatu proszę zwrócić uwagę na ścieżkę rowerową łącząca Giewartów z Kosewem a szczególnie na niewłaściwy sposób połączenia starej nawierzchni jezdni z nowo wybudowana ścieżka rowerowa chodzi mi o szew podłużny. Takie połączenie jest niezgodne ze sztuką budowlaną, mówiąc wprost jest nie szczelne. Wykonawca inwestycji nie zastosował taśmy bitumicznej i na dzień dzisiejszy woda będzie penetrować szew i penetrować nawierzchnie bitumiczną co w połączeniu z okresem zimowym spowoduje szybkie ubytki na połączeniu tych dwóch nawierzchni. Proszę nie traktować tego jako złośliwy komentarz tylko jako koleżeńska uwagę

  • Sprzedawca taśmy bitumicznej? Przecież są lepsze rozwiązania.

   • Jakie ? Masa zalewowa na gorąco ? Czy inne ?

 • Trochę zły tytuł artykułu. Powinno być Bartkowiakom nieznane oblicza powiatu. Jakiem jest Starostą wszyscy wiemy, cynik i szyderca, wyczekujący chwili, by móc dowalić konkurentowi. Poczekajmy jak wojsko przestanie sypać kasę, czy wtedy będzie taki mądry. Za chwile skończy się majątek, który da się spieniężyć i wtedy będzie d..a. Liczą na Polki ład, żeby się nie przejechali, bo już niejednokrotnie się przekonali. Podsumowując, dobrze, że obecny rząd szuka pieniędzy na drogi lokalne, poprzednicy budowali autostrady, oni pomagają mniejszym gminom. Spójrzcie tylko na półki w sklepach, jakie są ceny to jest koszt, jaki ponosimy my podatnicy na rozdawnictwo pisowskie.

Dodaj komentarz