Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Kierowca był pijany, pasażer miał narkotyki.

Policjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie, po krótkim pościgu, zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy poruszając się samochodem osobowym po drogach gminy Strzałkowo, nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Ale nie był to jedyny powód ich zatrzymania.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy i okazało się, że miał on ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Wyszło na jaw, że nie posiadał też uprawnień do kierowania. Przy pasażerze policjanci ujawnili woreczki z białym proszkiem. Badanie narkotesterem wykazało, że są to zabronione prawem substancje psychotropowe.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu do czasu wyjaśnienia sprawy. W efekcie kierującemu autem przedstawiono dwa zarzuty popełnienia przestępstw oraz jednego wykroczenia drogowego, pasażer odpowie za posiadanie narkotyków. O dalszym losie mieszkańców powiatu słupeckiego zdecyduje sąd.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii osobie, która posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 (art. 62 upn).

W art. 178a § 1 KK czytamy, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 178b KK wskazuje, ze osoba która, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz