Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nie żyje Danuta Warta wieloletnia nauczycielka Przedszkola nr 1

Przykrą informację przekazało dziś Przedszkole nr 1 im. Doroty Gellner w Słupcy.

– Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci p. Danuty Warty – długoletniego nauczyciela Przedszkola Nr 1 w Słupcy, które wówczas miało swoją siedzibę przy ul. Poznańskiej 15. Pani Danuta zmarła po długiej i wyczerpującej chorobie.

Kilka słów wspomnień napisała ówczesna dyrektor Przedszkola Nr 1 p. Helena Pilarska – „Pierwsza praca Danusi rozpoczęła się właśnie Przedszkolu Nr 1 w Słupcy – 1 września 1977 r. Bardzo się ucieszyła, że przychodzi do pracy młoda osoba, pełna zapału i ciekawych pomysłów. W pierwszej rozmowie oświadczyła mi, że potrafi grać na pianinie, ale w naszym przedszkolu takiego instrumentu nie było. Dlatego też, w krótkim czasie pianino zostało zakupione. Danusia chętnie i często korzystała z instrumentu podczas pracy z dziećmi.

Nasz współpraca układa się bardzo dobrze. Danusia była osobą kontaktową, lubianą przez dzieci i rodziców, a także przez koleżanki z którymi współpracowała. Dzieci chętnie chodziły do przedszkola, bo to była ich Pani. Zdarzały się przypadki, że dzieci po ukończeniu przedszkola i rozpoczęciu nauki w szkole, po lekcjach przychodziły do swojej Pani, aby opowiedzieć, co robiły w szkole.

Danusia chętnie udzielała się w pracach społecznych na rzecz przedszkola. Była społecznym zastępcą dyrektora przedszkola. Prowadziła pokazowa zajęcia dla koleżanek przedszkolanek z całego rejonu. Miała wiele ciekawych pomysłów w pracy z dziećmi, co z kolei przekładało się na bardzo dobre przygotowanie ich do dalszej edukacji, co potwierdzały nauczycielki ze szkoły.

Danusia za swoją aktywna i twórczą pracę była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Nie umiem wyrazić słów, które oddałby mój smutek i żal po Jej odejściu. W pamięci na zawsze pozostanie wdzięczna pamięć naszych dobrych, wspólnych minionych lat”.

Najbliższej Rodzinie, znajomym, przyjaciołom, sąsiadom, składamy szczere wyrazy współczucia i łączymy się z Państwem w tych trudnych chwilach.
Dyrektor Przedszkola Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner Dorota Madaj wraz z Pracownikami.

W naszej pamięci pozostaje także niedawno zmarła Pani Kazimiera Bednarowicz, która również była pracownikiem naszego przedszkola. Archiwalne fotografie z lat 1977/1978 – z kronik naszego Przedszkola – czytamy na stronie placówki.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek 9 lipca o godzinie 13:00 w Kaplicy Cmentarnej w Słupcy.

FOTO: Przedszkole nr 1 w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *