Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nie żyje Grzegorz Soszyński

Zmarł Grzegorz Soszyński. Długoletni i zasłużony członek powiatowej organizacji LOK w Słupcy.

-Grzegorz Soszyński urodził się 1 marca 1947r. w Swarzędzu. Związany był z LOK od 1 września 1975r. Od samego początku zaangażowany był w działalność organizacji. Przez lata członkostwa pełnił różne funkcje. W latach 1997 – 2002 był prezesem Zarządu Powiatowego LOK w Słupcy, w latach 2002 – 2020 zaangażowany w prace dla LOK jako Kierownik Rejonu, przez wiele kadencji wiceprezes koła LOK KŻR w Słupcy.

Od 2003 roku prowadził magazyn broni sportowej ZP LOK w Słupcy. Dzięki jego aktywnej i życzliwej postawie mogły odbywać się zajęcia z bronią palną. Brał udział w niemal każdym treningu i każdych zawodach strzeleckich prowadzonych przez LOK w Słupcy. Na przestrzeni lat jako instruktor strzelectwa prowadził szkolenia strzeleckie z młodzieżą i dorosłymi, a jego wychowankowie zajmowali czołowe miejsca w zawodach wojewódzkich LOK.

Założyciel Klubu Żołnierzy Rezerwy w Słupcy. Prowadził szkolenia członków KŻR w Słupcy, którzy wraz z nim regularnie startowali w wojewódzkich i centralnych zawodach KŻR zajmując w nich czołowe miejsca. Mając uprawnienia sędziego PZPS zawsze służył pomocą jako sędzia powiatowej i szkolnej ligi strzeleckiej. Swoim doświadczeniem służył dobru całej społeczności LOK w naszym powiecie.

Za swą społeczną działalność i zaangażowanie w prace na rzecz LOK został wielokrotnie odznaczony: medalem MON „Za zasługi dla obronności kraju” (brązowy, srebrny, złoty), Medalem LOK Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju (brązowy, srebrny, złoty) oraz wieloma innymi. Bliskim Grzegorza społeczność LOK w Słupcy składa wyrazy głębokiego współczucia.Cześć Jego Pamięci- czytamy na stronie LOK w Słupcy.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz