Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Niebezpieczne święta w powiecie

Sporo pracy podczas wielkanocnego weekendu mieli policjanci z powiatu słupeckiego. 

26 marca funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca gm. Strzałkowo, przy którym ujawnili narkotyki. Młody mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę i amfetaminę. Został umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań do czasu wyjaśnienia sprawy.  Tego samego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwa prawa jazdy kierowców, którzy w Koszutach poruszając się samochodami przekroczyli dozwoloną prędkośc o 55 i 66 km/h w terenie zabudowanym. Sprawcy wykroczeń zostali też ukarani mandatami karnymi. Niebezpiecznie było również na naszych drogach na których doszło do dwóch wypadków. 26 marca około 12.30 w Zagórowie kierujący samochodem m-ki BMW podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w ul. Kolejową nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka motocyklowi i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala z podejrzeniem złamań kości. Kierującemu samochodem za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Niebezpiecznie było również wczoraj w Młodojewie, gdzie kierujący samochodem osobowym m-ki Skoda jadąc w kierunku Słupcy na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i zajechał drogę prawidłowo jadącemu motocykliście. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Na drogach nie zabrakło też kierowców zatrzymanych na podwójnym gazie. 26 marca w Kornatach policjanci złapali 36-letniego mieszkańca gminy Strzałkowo, który kierował samochodem osobowym  będąc w stanie nietrzeźwości. Miał około  1,8 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia  w Ługach, gmina Powidz policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, który kierował motorowerem na drodze publicznej mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Dzień później w ręce funkcjonariuszy wpadł też  43-letni mieszkaniec Słupcy, który poruszał się innym pojazdem samochodowym na drodze publicznej  będąc w stanie nietrzeźwości i miał 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Te świeta były duż bardziej pracowite dla naszych stróżów prawa. W 2015 w ciągu przedłużonego weekendu na terenie powiatu doszło do zaledwie jednej kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali tylko jednego kierowcę, który zdecydował się na jazdę będąc w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano też trzy osoby za posiadanie narkotyków.

FOTO: OSP Zagórów


Brak komentarzy

Dodaj komentarz