Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Niebezpiecznie w Dołach

Dziś o godzinie 09:31 do Stanowiska Kierowania Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu się dwóch samochodów osobowych na drodze powiatowej DP3054 w miejscowości Doły w Gminie Ostrowite.

W chwili przybycia pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami.

Jeden z pojazdów biorących udział w zdarzeniu zatrzymał się na słupie energetycznym. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca samochodu Peugeot, któremu pierwszej pomocy udzielił funkcjonariusz PSP w Słupcy (najechał na zdarzenie).

Poszkodowany po przebadaniu przez ZRM został zabrany do szpitala, natomiast drugi kierowca odmówił udzielenia pierwszej pomocy.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy bezpiecznej z uwagi na znajdujące się napięcie w przewodach elektrycznych, na których znajdował się uszkodzony pojazd, uprzątnięciu jezdni. Podczas działań ruch na drodze powiatowej był zablokowany.

Działania ratownicze prowadziły zastępy z JRG Słupca, OSP Ostrowite, OSP Kąpiel, OSP Szyszłowo, Policja, ZRM, Pogotowie Energetyczne.

 

 

TEKST/FOTO: mł. bryg. Mariusz Pawela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *